Informačně-analytický portál
    

Klimatické anomálie: povodne, tornáda, hurikány. Mimoriadne správy o klimatických zmenách.

Klimatické zmeny na Zemi prebiehajú s narastajúcou silou a je to už realita dnešného dňa. Klimatické anomálie – záplavy, tornáda, hurikány, rekordné teploty, búrky, anomálne ľadovce sa stále častejšie vyskytujú na celej planéte. Klimatické správy z celého sveta.

V tomto vydaní Mimoriadnych správ na ALLATRA TV:

 • Krajiny Afriky a Blízkeho východu. Tropické cyklóny „Fakir“, „Sagar“ a „Mekunu“, silné dažde, záplavy a zosuvy – smutná realita tejto jari pre ľudí, žijúcich v krajinách Afriky a Blízkeho východu.
 • Inteview s Eugeneom Kistnerom, žijúcim v Španielsku. Niekoľko rokov realizoval ekologické projekty v Afrike  a stal sa očitým svedkom pribúdajúcich katakliziem v blízkosti Kilimandžára. Globálna zmena klímy viedla k tomu, že ľadovce Kilimandžára začali prudko miznúť.
 • Klimatickí utečenci. Sucho v mnohých oblastiach Afriky núti ľudí ustavične migrovať pri hľadaní vody a potravy.
 • Rusko. V lete roku 2012 došlo na Kubáni k najničivejšej povodni v meste Krymsk. Rozprávanie očitého svedka.
 • Nemecko. Výdatné lejaky, podmáčanie, uragány a tornáda v oblasti Severné Porýnie-Vestfálsko.
 • Bielorusko. Tornáda (smršte) v Bielorusku. V Bielorusku sa smršte objavili len v posledných rokoch. Odborníci to spájajú so zmenou klímy.
 • Čína. 7. júna, v tomto roku v poradí 4-tý tajfún dosiahol provinciu Kuang-tung, maximálna sila vetra dosahovala 8 stupňov. Mnohé mestá boli postihnuté výdatnými zrážkami, zatopené boli cesty. Kuang-tungská ZOO, Baiyunské letisko boli úplne zakryté stenou najsilnejšieho lejaku.
 • Guatemala. Členovia Medzinárodného spoločenského hnutia „ALLATRA“ sa spojili s Faride Irene Coll Zaid – dobrovoľníčkou, psychologičkou, ktorá sa zdržiava v tábore pre utečencov a postihnutých po erupcii sopky Fuego v Guatemale.
 • Grécko. Turecko.. Najsilnejšie lejaky a povodne v Solúne (Grécko) a Ankare (Turecko).
 • Egypt. Interview s doktorom Chalídom Zaedom (Káhira). O extrémnych rekordných teplotách v Káhire – do +50 С, ktoré predtým v tomto regióne v podstate neboli. O dôležitosti zjednotenia ľudí všetkých kultúr a národností do jednej družnej rodiny. „My všetci sme ľudia, my všetci sme bratia a sestry a sme povinní sa zjednotiť v súlade s naším spoločným pôvodom – my všetci sme ĽUDIA“ – povedal doktor Zaed.
 • Indonézia. 11. mája došlo v Indonézii k nečakanej erupcii jednej z najaktívnejších sopiek – Merapi na ostrove Jáva. 21. mája sa erupcia sopky Merapi zopakovala, čím vyvolala dážď popola.
 • Rusko. Začiatok leta v Rusku bol veľmi netypický. V strednom páse krajiny bola pozorovaná teplota okolo nuly, došlo k sneženiu. A 30. mája sa odrazu v dvoch desiatkach regiónov Ruska prehnala najsilnejšia víchrica.
 • Kanada. V rovnakom čase na protiľahlom konci zemegule, v Kanade, došlo k silnému sneženiu. V niektorých oblastiach spadlo do 36 cm snehu.
 • Mexiko. V tom istom čase v Mexiku teplota vzduchu presiahla značku +50 С. V hlavnom meste krajiny – Mexiku, bol zaregistrovaný storočný rekord maximálnej dennej teploty.

Keď sa stretávaš so živlom tvárou v tvár, chápeš, že človek je pred ním ničotný a jeho život je krehký a prchavý. V takých okamihoch zvlášť ostro chápeš, že všetko materiálne je prach a márnosť a najdôležitejší je ten vnútorný, slovami nevyjadriteľný, ale každému človeku známy pocit.

Ak by som sa ocitol v klimatických zmenách, viem, že existuje hranica, kedy volíš medzi tým, aby si porozmýšľal o svojej koži (taký egoizmus, ale je veľmi nepríjemný) a zároveň s tým existuje vnútri také, spomínaš na to, že pomáhať druhému človeku – aké je to v skutočnosti radostné. Tým viac, keď je to tak potrebné. Akékoľvek klimatické zmeny z ľudí strhávajú masky. Je veľmi pozitívne, keď sa strhávajú práve egoistické masky a zostávajú skutoční ľudia.

Podobné kataklizmy, ktoré sa žiaľ stále častejšie a častejšie dejú vo svete, ukazujú, aký krehký je náš svet. A s prihliadnutím k nastávajúcim i práve teraz prebiehajúcim globálnym kataklizmám je pre samotných ľudí nevyhnutné začať meniť svoj vzťah k sebe i k spoločnosti tu a teraz. Veď nie je známe, kým budeš zajtra – utečencom a či prijímajúcou stranou a aké budú tvoje šance na prežitie v tej či inej situácii.

Na záver dnešného vydania „Mimoriadnych správ“ by som chcel povedať to, aké dôležité je rozvíjať v sebe a denne prejavovať vlastnosti dobra, družby, vzájomného porozumenia, podpory, neľahostajnosť k cudziemu nešťastiu a prejavovať tieto vlastnosti v bežnom živote. Veď ktovie, ako sa budeme správať v extrémnej situácii. A ako vieme, čo dominuje vo dne, to sa prejaví aj v extrémnych prípadoch. Ale čo bude robiť v extrémnej situácii človek, ktorý nevie kontrolovať seba a svoje emócie? Panikáriť? Zachraňovať svoje veci? Či nie je pravda, že sa máme všetci nad čím zamyslieť?

Viac informácií – v jedinečnej relácii na ALLATRA TV: „Prichádza to. It is coming

A tiež v správe vedcov ALLATRA VEDA: „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov

Knihy ANASTASIE NOVYCH pre všetkých, ktorí prahnú po spoznaní Pravdy

Zatím žádné komentáře...


Mimořádné zprávy