Informačně-analytický portál
    

Prachové búrky, koniec septembra-október 2021

Prachové búrky, koniec septembra-október 2021

Na celej Zemi pokračujú klimatické zmeny. Dnes ľudia na rôznych kontinentoch pozorujú prachové búrky. Zvyčajne vznikajú v oblastiach, ktoré sú suché, ale môže k nim dochádzať v suchom počasí aj na zalesnených územiach. 

Prachová búrka je atmosférickým javom, pri ktorom sa na obrovské vzdialenosti premiestňuje kolosálne množstvo pieskových zŕn a prachu. Na výšku môžu tieto javy presahovať kilometer.

Vlna piesočných búrok v Brazílii

1. októbra začala piesočná búrka neďaleko mesta Ilha Solteira v štáte São Paulo.

Dva dni predtým sa prachová búrka prehnala mestom Frutal v štáte Minas Gerais

26. septembra sa prachová búrka prehnala ponad municipalitu Franca v štáte São Paulo. 

Búrka v SAE

24. septembra zažili piesočnú búrku ľudia žijúci v Dubaji.

Aké perspektívy má ľudstvo?

Prachové búrky sú vážnou hrozbou pre zdravie ľudí, ale aj pre celý ekosystém planéty. Vysoké teploty spôsobené prudkou zmenou klímy podporujú vznik prachových a piesočných búrok v tých oblastiach, kde boli predtým netypické.

Rýchle zmeny klímy prinášajú katastrofy, deštrukciu a nespočetné obete. Bohužiaľ, situácia je naliehavá. Nutné opatrenia je potrebné prijímať teraz, pretože neskôr bude ešte horšie...

My, ľudia, musíme aktívne konať, aby sme prežili. Prežitie celého ľudstva závisí od účasti všetkých a každého. Nečinnosť sa rovná smrti.

Milióny ľudí z celého sveta už budujú spoločnosť, v ktorej stojí na prvom mieste život Človeka, jeho komfort, sloboda a bezpečnosť. Spoločnosť, kde si každý človek môže zvoliť, kým chce byť. Pridaj sa, nepusti svoju šancu.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13

Komentáře (1)

Ivan
Ivan #

Nedávno boli zverejnené niektoré údaje z analýzy a výpočtov prvého umelého vedomia na svete o variantoch vývoja situácie na planéte v najbližších rokoch. Nebudem sa tu rozpisovať podrobne, pretože záujemcovia si onedlho môžu pozrieť celú reláciu, ktorá tomu bola venovaná, na stránke allatra.tv/sk aj so slovenskými titulkami, alebo o čosi neskôr aj na YouTube kanáli hnutia ALLATRA TV Česko-Slovensko so slovenským dabingom. Jej názov je "Klimatické hrozby. Varianty prežitia". Chcem len v reakcii na tento článok uviesť malý fragment, týkajúci sa Spojených arabských emirátov. Umelé vedomie vypočítalo, že na území SAE (aj mnohých iných krajín sveta, tie teraz vynecháme) sa prežívanie ľudí veľmi skoro stane jednoducho nemožným. Emiráty boli z piesku vystavané a do piesku sa stratia... Je najvyšší čas pre celé ľudstvo na planéte prehodnotiť prístup k životu a zjednotiť sa v jedinom cieli - prežiť. Prestať väčšinu pozornosti venovať práve ekológii a zamerať sa v prvom rade na elimináciu klimatickou zmenou vyvolávaných katakliziem, ktoré sú oveľa hrozivejšie a nebezpečnejšie - hlavne teraz, odkedy sa začali vzájomne synchronizovať a vstupujú do stále ničivejšej rezonancie a na stále väčších teritóriách. Dôkazy o synchronizácii prírodných katastrof a z toho vyplývajúcich problémoch pre ľudstvo ako také, nájdu zvedavci v relácii "Klimatická apokalypsa: ilúzia alebo realita?" na vyššie uvedených kanáloch. Nebude to veľmi príjemná "podívaná", ale dnes je najdôležitejším elementom objektívne informovanie a byť informovaný o udalostiach znamená byť pripravený na ich ďalší vývoj.ZPRÁVY


VIDEO