Mimoriadna klimatická situácia na planéte ⇒ Má ľudstvo šancu?

Číst knihu AllatRa online

V tomto vydaní „Mimoriadnych správ“ sledujte:

HURIKÁN „DORIAN“. Ničivé následky na Bahamách.

Za nezvestných sa pokladá niekoľko tisíc ľudí. Bez strechy zostalo 76 000 ľudí a 70 000 ľudí potrebuje neodkladnú pomoc. Hurikán sa presunul smerom k USA a dorazil do Južnej i Severnej Karolíny a Kanady a potom dosiahol brehy Fínska a Estónska.

TAJFÚN „LINGLING“ sa oboril na Čínu a zasiahol 455 000 obyvateľov. Vyše 2 800 ľudí bolo evakuovaných. Ďalej živel zasiahol ostrovy Mijako (Japonsko). Nárazy vetra dosahovali rýchlosť 219 km/h. Za 24 hodín na ostrovoch spadlo do 236 mm zrážok.

TAJFÚN „FAXAI“ sa osopil na ostrov Honšú (Japonsko). Rekordné nárazy vetra boli pozorované do 207 km/h.

TROPICKÝ CYKLÓN „IMELDA“ sa sformoval v akvatóriu Mexického zálivu a premenil sa na búrku. Rýchlosť vetra dosahovala 64 km/h. Búrka dosiahla brehy amerického štátu Texas a vyvolala záplavy v 5-tich okresoch. V sídle Sargent v okrese Matagorda dosiahlo množstvo spadnutých zrážok 508 mm, viac ako tretinu mesačného priemeru!

ZOSUVY a ZÁPLAVY. Silné lejaky viedli k zosuvom v Číne a Indii a k povodniam a bahenným prúdom v centrálnej časti Maroka. Na severe Alžírska v meste Skikda len za 24 hodín spadlo 127 mm zrážok, čo je 4-násobok mesačného priemeru!

SNEŽENIE a ANOMÁLNE MRAZY. Silné sneženie zasiahlo švajčiarske, rakúske a talianske Alpy. Za niekoľko dní na rakúskych ľadovcoch Hintertux a Stubai napadlo do 40 cm zrážok, v priesmyku Stelvio (Taliansko) – do 50 cm. V Rusku napadol prvý sneh v Krasnodarskom kraji, v oblasti horského lyžiarskeho strediska Gorki pri Soči. Tak skorý sneh tam nebol 30 rokov!

ANOMÁLNE BLESKY NA SEVERNOM PÓLE. V auguste bolo pozorované zvýšenie počtu bleskov na šírkach, pre ktoré takéto javy nie sú typické. 10. augusta boli zaznamenané početné údery bleskov asi 480 km od severného pólu, sú to jedny z najsevernejších úderov bleskov v dejinách Aljašky! Podľa údajov novej analýzy boli najbližšie pozorované údery bleskov zaregistrované 28. júna 177 km od severného pólu. O čom hovoria takéto javy?

ZEMETRASENIA. V prvej polovici septembra došlo v rôznych kútoch planéty k zemetraseniam s veľkou magnitúdou:

pri brehoch ostrova Ono-i-Lau (Fidži) – M6,7;

v Kazachstane – M6,1;

pri pobreží Aljašky (USA) – M5,5;

v provincii S’-čchuan (Čína) – M5,4;

v Arménsku – M4,7;

obyvatelia Gorno-Altajska, Barnaulu a Bijska pocítili naraz tri silné seizmické udalosti – M5,3, M5,1 a M3,6.

Nemôžeme ovplyvniť klímu, GLOBÁLNE KLIMATICKÉ ZMENY SÚ NEODVRATNÉ. Ale ČO my ĽUDIA môžeme UROBIŤ už DNES, aby pre ĽUDSTVO nastúpil ZAJTRAJŠOK?

Spôsoby riešenia a východisko so vzniknutej situácie pozerajte v reláciách na ALLATRA TV:

☝⇛ !!!!!!!!!!!! ŠANCA NA HRANE !!!!!!!!!!!! ⇚☝ https://allatra.tv/sk/video/sanca-na-hrane

„KLÍMA. BUDÚCNOSŤ JE TERAZ“ https://allatra.tv/sk/video/klima-buducnost-je-teraz

„PRICHÁDZA TO. It is coming“ https://allatra.tv/sk/video/it-is-coming

Pozývame všetkých záujemcov pripojiť sa k projektu „Mimoriadne klimatické správy“. Možno to urobiť hneď teraz, ak napíšete list na poštu [email protected]

Zatím žádné komentáře...


Mimořádné zprávy