MILIÓNY ľudí EVAKUOVALI: Čína a Japonsko. Hurikány: USA a Taliansko. Čo sa deje s GOLFSKÝM PRÚDOM?

Číst knihu AllatRa online

V tomto vydaní „Mimoriadnych správ“ sledujte:

SOPEČNÁ AKTIVITA:

- erupcie sopiek Stromboli a Etna (Taliansko);
- erupcia sopky Ubinas (Peru);

ANOMÁLNA HORÚČAVA V TALIANSKU.

SEIZMICKÁ AKTIVITA:

- zemetrasenie s magnitúdou 6,6 na severozápade Austrálie;
- niekoľko zemetrasení v Indonézii, najsilnejší z otrasov s magnitúdou 7,3;
- silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 v Papue-Novej Guinei.

HURIKÁNY:

- tropická búrka „Barry“ dosiahla pobrežie amerického štátu Louisiana (USA);
- silný uragán sa oboril na pobrežie Jadranského mora. Živel zasiahol Taliansko, Chorvátsko a Čiernu Horu.

BÚRKA S KRUPOBITÍM A ZÁPLAVY:

- v mestách Albacete a Valencia spadol veľký ľadovec, ktorý bol sprevádzaný silnou víchricou (Španielsko). Podľa vyhlásenia meteorologickej služby AEMET v meste taký veľký ľadovec nepozorovali od mája 2007;
- v Mexiku výška spadnutého ľadovca miestami dosahovala jeden až jeden až poldruha metra;
- v Číne pokračujú záplavy. Hojnosť zrážok narušila obvyklý život viac ako 3,93 miliónov obyvateľov centrálnej provincie Chu-nan. Celkovo v 377 riekach hladina vody presiahla nebezpečný prah;
- na západe Japonska bola vyhlásená maximálna úroveň ohrozenia v súvislosti so silnými lejakmi, ktoré sa začali ešte začiatkom júla. Od začiatku bolo evakuovaných viac ako milión ľudí. V súvislosti s narastaním rozsahu pohromy bolo v dôsledku príchodu tropickej búrky „Danas“ v prefektúre Nagasaki vyzvaných ešte vyše 37 000 miestnych obyvateľov k dobrovoľnej evakuácii.

TORNÁDA:

- gigantické tornádo sa osopilo na mesto Kaiyuan (Čína). Rýchlosť vetra dosahovala 83 km/h. Žiaľ, sú zranení i mŕtvi.

OTEPLENIE SVETOVÉHO OCEÁNU + ZOSILNENIE VĹN:

- po 68 rokoch meraní dosiahla v roku 2018 teplota svetového oceánu svoje maximálne hodnoty, hovorí sa vo vedeckej štúdii, zverejnenej v Advances in Atmospheric Sciences. O čom to hovorí? A s akými následkami sa budeme musieť stretnúť?

SPLYTČENIE RIEKY VOLGA!

- Jedna z najväčších riek na Zemi a najdlhšia rieka v Európe stratila brehy a spolu s nimi aj veľké prítoky – Kamu, Kazanku a Svijagu.

GOLFSKÝ PRÚD SA SPOMAĽUJE?

- Golfský prúd, vďaka ktorému je v Európe a Severnej Amerike teplá klíma, sa začal spomaľovať a odkláňať na východ. Došlo k tomu z dôvodu topenia ľadovcov Grónska a demineralizácie oceánu. K čomu to môže viesť a aké následky to prináša?

Reportéri ALLATRA TV spravili interview s poslancom Mestskej rady Magdeburgu Sörenom Herbstom z Nemecka. Sledujte interview o klíme v nemčine.

V relácii sa ľudia delia o osobné pozorovania extrémnych zmien klímy vo svojich regiónoch a o chápanie dôležitosti zjednocovať sa už teraz, aby sme spoločne prekonali tieto zmeny. A tiež o dôležitosti vysvetľovať a vyzdvihovať tieto otázky v spoločnosti a informovať ľudí.

Cesty riešenia a východisko zo vzniknutej situácie sledujte v relácii na ALLATRA TV: „KLÍMA. BUDÚCNOSŤ JE TERAZ“: https://allatra.tv/sk/video/klima-buducnost-je-teraz

a relácii „Prichádza to. It is coming:“ https://allatra.tv/sk/video/it-is-coming

Knihy Anastasie Novych pre všetkých, ktorí túžia poznať Pravdu: https://allatra.tv/sk/category/knigi-anastasii-novykh

Pozývame všetkých záujemcov pripojiť sa k projektu „Mimoriadne klimatické správy“. Možno to urobiť priamo teraz, napísať email na: [email protected]

Zatím žádné komentáře...


Mimořádné zprávy