POŽIARE v KALIFORNII: bezodkladná evakuácia. Horia mestá! V JAPONSKU sa potopil ostrov

Číst knihu AllatRa online

Lesné požiare v Kalifornii (USA), nazvané najsilnejšími za celú históriu štátu. Dostali názov Camp Fire (Táborák). Horia celé mestá – Paradise zhorelo, ľudí evakuujú z Malibu, Calabasasu, i západnej časti Los Angeles. Celkovo je už evakuovaných viac ako 250 000 ľudí. V tejto chvíli v Kalifornii zúria tri veľké požiare.

Taliansko: Minulý víkend od 2. do 4. novembra civilná ochrana vyhlásila oranžový stupeň nebezpečenstva v 6 regiónoch Talianska. V Benátsku vietor dosahoval 180 km/h, čo viedlo k spustošeniu porovnateľnému s tým, ktoré bolo v Ligúrskom regióne.

Na Sicílii sa rieka Akragas vyliala z brehov, vodná hladina sa zvýšila o viac ako 1,5 m. Bolo evakuovaných viac ako 50 rodín a uzavreté železničné dráhy. V Trentino-Alto Adige bolo vyvrátených viac ako 14 miliónov stromov, čo priviedlo k ekologickej a hydrogeologickej katastrofe na rozsiahlom horskom teritóriu.

Sledujte v predchádzajúcom vydaní Mimoriadnych správ: Taliansko: ČERVENÝ STUPEŇ NEBEZPEČENSTVA. Na Havaji ZMIZOL OSTROV! Záplavy a BÚRKA: Španielsko, Francúzsko

Viac informácií v unikátnej relácii „Hľa, prichádza. It is coming

Email: [email protected]

 

___________________

 

Denis, reportér ALLATRA TV, RF: Zdravím vás! Vysielame „Mimoriadne správy“ na ALLATRA TV. Dnes pozorujeme rýchle klimatické zmeny, ktorých svedectvom je zvýšenie počtu živelných pohrôm a ich nezvyčajných prejavov, často necharakteristických pre danú oblasť.

 

  • Neutíchajúca rada katakliziem v Taliansku
  • Silná búrka v Chorvátsku
  • Pretrvávajúce sucho v štáte Utah
  • Zmiznutie ostrova v Japonsku
  • Nezvyčajne teplý október na severnej pologuli za celú históriu meteorologických pozorovaní
  • Najsilnejšie požiare v Kalifornii

Čo sa deje s klímou? Aké sú príčiny týchto zmien? Je to výsledok vplyvu človeka či určité vesmírne cykly?

Členovia Medzinárodného spoločenského hnutia „ALLATRA“ komunikujú s odborníkmi z rôznych sfér a tiež očitými svedkami, ktorí sa delia o svoje názory ohľadne klimatických zmien na planéte.

 

___________________

 

Pokračujeme v osvetľovaní udalostí, prebiehajúcich v Taliansku. Podrobnejšie o tom porozpráva špeciálny reportér ALLATRA TV. Diana, zdravím vás!

Diana, reportér ALLATRA TV, Taliansko: Dobrý deň! Tu je špeciálny korešpondent ALLATRA TV Taliansko, Diana. Zlé počasie nepreukazuje príznaky skracovania. Minulý víkend od 2. do 4. novembra civilná ochrana vyhlásila oranžový stupeň nebezpečenstva v 6 regiónoch Talianska. V Benátsku vietor dosahoval 180 km/h, čo viedlo k spustošeniu porovnateľnému s tým, ktoré bolo v Ligúrskom regióne. Na Sicílii sa rieka Akragas vyliala z brehov, vodná hladina sa zvýšila o viac ako 1,5 m. Bolo evakuovaných viac ako 50 rodín a uzavreté železničné dráhy. V Trentino-Alto Adige bolo vyvrátených viac ako 14 miliónov stromov, čo priviedlo k ekologickej a hydrogeologickej katastrofe na rozsiahlom horskom teritóriu.

 

___________________

 

Marek, reportér ALLATRA TV, Slovensko: Vitajte! Je tu reportér ALLATRA TV zo Slovenska.

Začiatkom novembra prišla do Chorvátska silná búrka, ktorá spôsobila deštrukciu a záplavy koncom októbra v Taliansku. Jadranské pobrežie krajiny bolo postihnuté ničivými vlnami, zvalených bolo množstvo stromov a elektrických vedení. Poryvy vetra do 156 km/hod. boli zaregistrované v horách Mosor. V meste Split dosahovali poryvy vetra 126 km/hod. 29. októbra v meste Delnice spadlo rekordné množstvo zrážok – 156 mm. Je to najvyšší ukazovateľ za 24 hodín od začiatku vedenia meteorologických pozorovaní v meste v roku 1981.

___________________

 

Denis: V 17. vydaní „Mimoriadnych správ“ sme hovorili o zmiznutí ostrova na Havaji. Analogická situácia je pozorovaná v Japonsku.

Polina, reportér ALLATRA TV, RF: Zdravím vás! Tu je reportér ALLATRA TV z Vladivostoku. Pri japonských brehoch bez stopy zmizol neveľký ostrov Esanbe Hanakita Kojima. V septembri tohto roku si všimli zmiznutie tohto ostrova obyvatelia dediny Sarufutsu, ležiacej na pobreží severnej časti ostrova Hokkaidó. Ihneď potom boli na miesto vyslané spravodajské služby, ktoré ostrov aj tak nenašli. Ostrov sa nachádzal na západ od Kurilského oblúka: Iturup, Kunašir, Šikotan a Habomai. Predtým sa informovalo, že havajský ostrov ušiel pod vodu po búrke, zmiznutie ostrova spájajú s hurikánom „Walaka“, ktorý sa prehnal oblasťou.

 

___________________

 

Denis: Neobyčajne teplá jeseň je v tomto roku pozorovaná na severnej pologuli. Podrobnejšie v nasledujúcej reportáži.

Albert, reportér ALLATRA TV, RF: Pozdravujem vás! Je tu reportér ALLATRA TV z mesta Irkutsk. Podľa Hydrometeorologického strediska Ruska sa október 2018 stal najteplejším v análoch meteorologických pozorovaní, ktoré sa začali v roku 1891. Priemerná teplota vzduchu presiahla normu vo všetkých kútoch krajiny. O 2-3⁰C v Európskej časti, o 3-6⁰C na Ďalekom Východe a o 3-8⁰C v oblastiach Sibíri. Najvýznamnejšia anomália bola zaznamenaná v Arktíde, kde priemerná mesačná teplota presiahla normu o 10⁰C. Tak nezvyčajné oteplenie nebolo zaznamenané len v Rusku. O 2⁰C vzrástla priemerná októbrová teplota vo Východnej a Strednej Európe, na Blízkom Východe, v Kazachstane i Severnej Afrike; o 3-6⁰C na Aljaške. November pokračoval v tradícii októbra: prvý týždeň novembra priemerná teplota vzduchu prevyšovala normu o 15-18⁰C v severovýchodnej Európe.

4. novembra v albánskom meste Kuçovë (v originálnom videu použili ešte starý názov Qyteti Stalin, čiže Stalinove mesto, avšak bolo to premenované v roku 1991 na Kuçovë) bola zaznamenaná teplota +31,8⁰C, čo o 10⁰C prevyšuje klimatický priemer.

 

USA. Séria klimatických katastrof

 

Vladimír, reportér ALLATRA TV, USA: Vitajte! Tu je ALLATRA TV, Kalifornia. Kvôli neobyčajnému suchu je v americkom štáte Utah vyhlásená mimoriadna situácia. Ustálený prírodný režim viedol k značnému úbytku vodných zdrojov štátu.

Ako podotkol guvernér Utahu Gary Herbert: „Také zložité podmienky spôsobujú ujmu kvalite života mnohých rodín a poľnohospodárskych výrobcov, následky sucha presahujú rámec zásob vody, ktoré sú k dispozícii. Sucho spôsobuje škody priemyselným oblastiam, poľnohospodárstvu, rekreácii i divej prírode, zhoršuje dôsledky požiarov a bráni prítoku sviežeho vzduchu“.

Nepatrné dažde nezlepšia situáciu so suchom, nevídaným za mnohé roky. V niektorých oblastiach prakticky dosiahlo historický rozsah. Podľa slov Herberta bola výška snežnej pokrývky minulú zimu rekordne minimálna a 16 zo 49 veľkých vodných nádrží štátu je dnes naplnených vodou menej ako na 20%, v ôsmich z nich je hladina vody vôbec nižšie ako 5%.

V súlade so štatistickými údajmi k 1. októbru sa objem vody v nádržiach zmenšil o 13-18% v porovnaní s minulým rokom. Zásoby vody v rezervoároch Vernon Creek, Settlement Creek, Deer Creek, Gunlock, Porcupine, Jordanelle a Hyrim sú extrémne nízke. Vodná nádrž Woodruff Creek je úplne vyschnutá.

 

___________________

 

Denis, reportér ALLATRA TV, RF: O zaujímavú informáciu o príčinách zmeny klímy sa podelil odborník v oblasti geografie.

Kulinskij Vladimír Vladimírovič, profesor geografie a biológie: Geografia, to je veda o geografickom obale našej planéty a my všetci žijeme v tomto obale. Počas dejín života našej planéty boli zmeny klímy nejedenkrát, to znamená, že existujú nejaké cykly. Nie je to spojené s rozvojom civilizácie a jej pôsobenia na okolité prostredie, hoci ono existuje. Teda je to akási zákonitosť, ktorá sa prejavuje za nejaké časové obdobie, ako deň a noc – my však na to nevplývame.

V náboženstve a mytológii starovekej Indie existuje tiež učenie o cykloch, cez ktoré prechádza ľudstvo a planéta. Opierajúc sa o informácie, ktoré prichádzajú z vedy, dochádzam k záveru, že sú to predsa len cykly, ktoré nie sú spojené s činnosťou človeka. My ich jednoducho zažívame. A bolo to už  neraz.

Predchádzajúca ľadová doba sa podľa hodnotenia vedcov udiala pred nejakými 12 000 rokmi. Chápem, že kdesi sú stratené znalosti, informácie o civilizáciách tých dávnych časov, informácií je málo, ale procesy prebiehali globálne. Avšak sú to zmeny klímy, ktoré viedli k takému ochladeniu.

Existuje zaujímavý zdroj informácií – mapa Piriho Reisa. Koho to zaujíma, bol to admirál Tureckého (Osmanského) impéria a mal mapu. Na tejto mape bola napríklad zobrazená Antarktída bez ľadu, čiže tam boli zobrazené rieky, prístavy, zvieratá, ktoré tam existovali. Ale veď to je šok! Ako to? Antarktída bola objavená v 19. storočí, správne? Bellingshausen a Lazarev na svojich koráboch „Vostok“ a „Mirnyj“ objavili Antarktídu, posledný kontinent, správne? A odkiaľ mal Piri Reis, ktorý žil, ak sa nemýlim, v 16. storočí, tieto mapy? Ako vysvetľoval, dostali sa k nemu z byzantských zdrojov, ale byzantínci to vysvetľovali fenickými zdrojmi, teda ešte u starých Feničanov. Ale odkiaľ ich vzali Feničania, o tom dejiny mlčia. Ale skutočnosťou je, že ako predpokladá súčasná veda, Antarktída je už nejakých 25 miliónov rokov pokrytá ľadom. Otázka: „Kto vytvoril tieto mapy? Kto videl Antarktídu bez ľadu? Čo, pred 25 miliónmi rokov bola civilizácia, ktorá to robila?“ Alebo otázka: „Potom je to chyba? Pravdepodobne Antarktída nie je pokrytá ľadom 25 miliónov rokov, ale tieto procesy prebiehali veľmi rýchlo a to nie milióny, ale tisícky rokov?“.

Keď urobili analýzu (teraz už veda dokáže robiť snímky cez ľad a sledovať skalný podklad), povrch sa zhoduje s tým, čo je zobrazené na mapách Piriho Reisa. Teda existovali tieto zmeny a pozorovala to civilizácia, ktorá vtedy bola.

Pri skúmaní geológie Zeme tamtiež vidno tie usadeniny: kedy nastupoval ľadovec, kedy ustupoval, však on so sebou prinášal nánosy, piesčité materiály, správne? Formoval reliéf, to všetko je vidieť. Je to ako mapa, ako knižka – otvor a čítaj. A je to vidieť, že to bolo nielen pred 12 000 rokmi, ale aj pred 260 000 rokmi a ešte predtým. Bolo to a žiaľ, opäť bude. Ale ako to prežije ľudstvo, to je otázka.

Viete, zo všetkých rozumných vysvetlení, ktoré som počul, rozumnejšie ako to, čo som počul v reláciách s účasťou Igora Michajloviča, som nestretol. Že také skúšky sa dávajú špeciálne kvôli tomu, aby sa preverila duchovná pripravenosť či úroveň rozvoja ľudstva. Ak je dostatočne rozvité, prejde cez toto obdobie. Ak budú ľudia pripravení pomáhať si navzájom a oni sú – však to je, ukazujú to tie záplavy, zemetrasenia, sopky, ktoré sa teraz dejú a ľudia tam idú na pomoc jeden druhému, k tým, ktorí boli postihnutí. A ak je v globálnejších mierkach, planetárnych, ľudstvo pripravené prísť na pomoc sebe podobným, čiže napríklad ľudia z Afriky pôjdu na pomoc ľuďom z Ameriky, či naopak, tak potom sa môžeme zachrániť a podporiť navzájom.

 

___________________

 

Úryvok filmu „ATLANTÍDA. ELITA V HĽADANÍ NESMRTEĽNOSTI“

Ako povedal Igor Michajlovič Danilov: „Práve ľudia svojou voľbou a najmä svojou voľbou komu budú slúžiť – diablovi  alebo Bohu, približujú alebo odďaľujú koniec sveta. Od ľudí závisí mnohé. Niektorí ľudia pochybujú o konci sveta. No dnes môže pochybovať len hlupák alebo ten, kto nevidí, čo sa deje za oknom.“

 

___________________

 

Galina, reportér ALLATRA TV, USA: Zdravím vás! Špeciálne pre ALLATRA TV sa chcem podeliť o to, čo sa teraz deje v štáte Kalifornia. V tejto chvíli Kaliforniu zachvátili lesné požiare, najsilnejšie za celú históriu štátu. Len za niekoľko dní zachvátili územie viac ako 7 300 ha. Zo sídiel, nachádzajúcich sa v nebezpečnej zóne, expresne evakuujú obyvateľov. Dnes ráno moja kolegyňa Gail okomentovala situáciu v štáte.

 

Interview s očitým svedkom, USA

 

Galina: Gail, nemohla by si okomentovať požiar, ktorý teraz prebieha v Severnej Kalifornii?

Gail, očitý svedok: Áno, tento požiar je vari najsilnejší v histórii štátu Kalifornia. Dokonca je väčší, ako ten, ktorý besnil v štáte v minulom roku a zaujal vtedy 1. miesto podľa miery kalamity. Za mnou môžete vidieť dymno. Požiar je míle odtiaľto, ale aj tu je ťažké dýchať. Pretože kam duje vietor, tam ide aj všetok smog.

Galina: Gail, povedz prosím, nakoľko sú charakteristické pre toto obdobie roka požiare takej intenzity?

Gail: V poslednej dobe silne vzrástli. V 90-tych rokoch tieto požiare neboli také silné, boli veľmi zriedkavé. Táto oblasť bola za posledný rok vystavená požiarom veľmi vážne.

Galina: Aké dôležité je pre ľudí prejavovať také kvality ako spolupráca, láskavosť a vzájomné porozumenie? 

Gail: Myslím, že veľmi dôležité! Je smutné, že je potrebné niečo také tragické, aby sa ľudia chceli stať dobrými jeden pre druhého, aby sa všetci zjednotili v čomsi jednom, napríklad, aby pomohli s odevmi, jedlom, venovali voľný čas ľuďom, ktorí boli postihnutí požiarmi. Ale viete, keď sa to nedeje nám, vraciame sa k tomu, že sme rozdelení. To je samozrejme smutné.

 

___________________

 

Oznamuje sa, že už 250 000 ľudí opustilo svoje domovy v dôsledku lesných požiarov v Kalifornii. Mesto Paradise, kde žilo 27 000 ľudí, zhorelo úplne. Ľudia chápu, že sa už sotva niekedy vrátia naspäť.

V jednej z publikácií na internete píše obyvateľka mesta Malibu:

„Počuli sme, že na našej ulici zostali 3-4 domy. Väčšina domov zhorela. Sme v skleslom stave, nevieme, či je všetko zničené. Zhorelo tak veľa domov priateľov. Požiare pokračujú. Naše životy sú v bezpečí a to je najcennejšie“.

Ďakujeme Elle, ktorá súhlasila podeliť sa s divákmi „Mimoriadnych správ“ na ALLATRA TV o svoje video:

*Video očitého svedka z miesta udalostí

V poste na facebooku k tomuto videu Ella píše: „Chcem vám povedať – milujte, žite a buďte vďační za každý deň svojho života“.

 

___________________

 

Denis, reportér ALLATRA TV, RF: Rozmýšľali ste o tom, že dnes ľudstvo stojí pred tvárou svojím rozsahom grandióznej globálnej zmeny nielen klímy, ale aj vzhľadu celej našej planéty? Planéta stále hlasnejšie hovorí o prichádzajúcich kataklizmách, preto je také dôležité varovať každého a stihnúť podniknúť opatrenia v prvom rade na zlepšenie vzájomných vzťahov medzi ľuďmi. A čo je dôležitejšie pri týchto okolnostiach? Zásobiť sa jedlom, ktoré sa aj tak minie, alebo už teraz sa snažiť pomáhať jeden druhému, konať spoločne a zostávať človekom v každej situácii?

 

___________________

 

Úryvok filmu „Hľa, prichádza. It is coming“

Igor Michajlovič Danilov: A čo teraz ľudia robia pre to, aby k tomu nedošlo? No nič. Fakticky – nič. Ak to tak nie je, nuž povedzte, ktorýkoľvek z vás, čo ste urobili dnes od rána, čo ste urobili včera pre zjednotenie všetkých ľudí? Pre to, aby sa ľudia stali lepšími, čistejšími? Pre seba, aby ste sa sami stali lepšími čistejšími, čestnejšími, pre to, aby ste v sebe prebudili lásku a úctu k blížnemu? A prečo? Jednoduchá otázka. Však mne je aj takto dobre, áno? Čiže musím bojovať za to, aby som niečo nahromadil, nejako vyžil a podobne. Opäť Živočíšne. Živočíšne začína dominovať v človeku v prípade nejakého nebezpečenstva – to je pud sebazáchovy, inštinkt prežitia. No prepáčte, ak sa ľudia premieňajú na stádo, tak výsledok je nevyhnutný.

Ale ľudstvo, ktoré by sa dokázalo zjednotiť, zjednotiť sa v láske a úcte ako jedna rodina, akou by malo byť v skutočnosti, celé toto ľudstvo, ono by mohlo vzdorovať všetkému, hocičomu. Je zrejmé, že v každom prípade je už neskoro otočiť históriu a niečo robiť. Nech by sme to akokoľvek chceli, nedokážeme sa k tomu dostať, prešvihli sme ten čas, na to, aby všetko prešlo hladko a nebolo by deštrukcie a nebolo by katastrof – budú, to je už neodvratné. Otázka spočíva v tom, ako prekonáme toto časové obdobie, s akým výsledkom.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 24
Zatím žádné komentáře...


Mimořádné zprávy