Informačně-analytický portál
    

USA a Kanada v snehovej pasci. ZIMNÉ BÚRKY v Amerike: BEZPRÉCEDENNÉ mrazy a snehové zrážky

Koncom decembra 2022 sa cez veľkú časť Kanady a USA až po Mexický záliv prehnala zimná búrka nevídaných rozmerov a bola klasifikovaná ako „bombový cyklón“.

Podrobnosti si pozrite v našom novom vydaní.

Extémne teploty. Silný vietor. Výpadky elektriny a život ohrozujúce podmienky - to všetko postretlo obyvateľov Severnej Ameriky v predvečer vianočných sviatkov.

19 - 25 DECEMBER 2022

KANADA: Nebezpečne studený arktický vzduch predtým spôsobil extrémne teploty v Kanade. V priebehu niekoľkých dní provincie Alberta a Britská Kolumbia zaznamenali desiatky rekordne nízkych teplôt. Miestni obyvatelia sú jednoducho šokovaní touto nevídanou zimou.

21-25 DECEMBER 2022

USA: Silné sneženie a silný vietor prakticky paralizovali verejný život v štátoch New York, Montana, Južná Dakota a Wyoming. 

Na západe a juhu USA niektoré nezvyčajne nízke teploty boli zaznamenané rekordne nízke teploty: napríklad na medzinárodnom letisku v Denveri klesla teplota za dve hodiny o 26 stupňov - z 8 stupňov na mínus 18 stupňov Celzia. 

Na letisku Cheyenne v štáte Wyoming bol zaznamenaný ešte väčší pokles. A vytvoril rekord.

Tu teplota klesla zo 6 stupňov na -16 stupňov Celzia LEN za 30 minút - to je najväčší polhodinový pokles v celej histórií meraní.

Na  pozadí silných mrazov a snežných metelíc mnoho domovov zostalo bez elektriny. Desiatky tisíc Američanov museli zmeniť svoje plány na vianočné prázdniny, nakoľko anomálne poveternostné podmienky spôsobili dopravný kolaps.

Klimatické udalosti sa stávajú stále viac nepredvídateľnými. A čo tvoj región? Spozoroval si niečo neobvyklé v poslednom čase? Napíš o tom v komentároch.

Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení | Medzinárodné online fórum 12. 11. 2022

https://youtu.be/j4pOXQWcEGE?t=424

KLÍMA. BOD VARU

https://youtu.be/ZUptuJdBKKE?list=PLR4RQK5wDCQ6Dlku5i3cJzw0kj0RjYgDt

KLIMATICKÝ KERBEROS (slovenské titulky)

https://youtu.be/MYjhbZgjJiM?list=PLc7FkXgDXnsMvVAvm72Xnhqp1kRvLvfjd

Oficiálny web projektu „Tvorivá spoločnosť“:

https://creativesociety.com/sk

E-mail: [email protected]

 

#SnezenieMrazyUSA

#ZimnaBurka

#Kanada

#USA

#SpravyDnes

  
Hodnocení: 5 / 5 z 4
Zatím žádné komentáře...


Mimořádné zprávy