Informačně-analytický portál
    

Yellowstone a Aira. Katastrofy na planéte. Klíma prekonáva nové rekordy!

Klimatické katastrofy prebiehajú na celom svete s narastajúcou silou! Čo môže ľudstvo podniknúť dnes, aby minimalizovalo ich následky a zmenilo od základu situáciu? V tomto vydaní programu „Mimoriadne správy“ na ALLATRA TV:

7. augusta 2018 na ALLATRA TV vyšiel film „ATLANTÍDA. ELITA V HĽADANÍ NESMRTEĽNOSTI“, ktorý bol uvedený vo formáte relácie „Od ateistu k svätosti“ s účasťou Igora Michajloviča Danilova. Čo sa stalo s Atlantídou? Kto je El a jeho sluhovia – elita? Čo je „Projekt deviateho dňa“? Ako sa nahrádzali pôvodné duchovné znalosti a čo nasledovalo za tým? Prečo a kým bola zničená Atlantída? Ako naša civilizácia nemá zopakovať históriu s Atlantídou? Senzačné informácie pre všetkých, čo hľadajú Pravdu!

Japonsko, Čína. 5. júla zasiahol Japonsko a Čínu tajfún Prapiroon. Za 3 hodiny spadlo 263 mm zrážok, čo je rekordom za celú 40 ročnú históriu pozorovaní.

Južná Kórea. Silné dažde spôsobili záplavy v mnohých oblastiach Južnej Kórey. Kvôli nečasu bol narušený pohyb dopravy, zrušili sa niektoré vnútorné lety a uzatvorených bolo niekoľko národných parkov.

Japonsko. V posledných mesiacoch sa aktivizovala sopečná činnosť. Na južnom ostrove Kjúšú začala erupcia sopky Sakuradžima. Táto sopka je súčasťou supervulkánu Aira, o ktorom je podrobnejšie rozpovedané v správe vedcov ALLATRA VEDA „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov

USA, Japonsko. Americkí vedci z univerzity v Miami a z Medzinárodnej univerzity Floridy počas výskumu objavili hlboké podzemné spojenie medzi sopkami Aira a Kirišima v Japonsku.

USA. Yellowstone. Dnes pritiahla našu pozornosť informácia o novom vyhlásení geológov, ktorí zistili, že sa magma v kaldere Yellowstone začala zohrievať dvakrát rýchlejšie.
Geológovia zistili, že množstvo tepla, uvoľňovaného cez horúce pramene a jazerá, sa v porovnaní s rokom 2016 zdvojnásobilo.
Najväčší gejzír na svete Steamboat (Parník) chrlil už 8 krát za posledné tri mesiace, čo sa stalo geologickou hádankou pre vedcov, pracujúcich na tomto úseku.

USA. Búrka v Kentucky. Množstvo najťažších búrok sa prehnalo Južnou Indianou a centrálnou časťou Kentucky v piatok 20. júla. Priniesli so sebou veľmi veľký ľadovec, víchrice, silný dážď a minimálne jedno tornádo.
Najväčší ľadovec spadol v meste Louisville v Kentucky (cca 4 palce v priemere a rozmer baseballovej lopty).
Najsilnejší poryv vetra dosahujúci 70 míľ/hod. bol zaregistrovaný na letisku v Lexingtone.

Guatemala. Členovia Medzinárodného spoločenského hnutia „ALLATRA“ sa spojili s Faride Irene Coll Zaid – psychologičkou, dobrovoľníčkou, ktorá je v tábore utečencov a postihnutých po erupcii sopky Fuego v Guatemale.

Indonézia. 5. augusta na ostrove Lombok došlo k zemetraseniu s magnitúdou 6,6. Neskôr došlo k minimálne 9 následným otrasom s maximálnou magnitúdou 4,9.
Najviac bolo zemetrasenie pociťované v hlavnom meste ostrova – v Matarame. Otrasy cítili tiež na susednom ostrove Bali a v provincii Východná Jáva.

Golfský prúd. Nový výskum, publikovaný v časopise Nature ukazuje, že Atlantická meridionálna cirkulácia, známa tiež ako AMOC, sa od polovice 20. storočia spomaľuje a teraz dosahuje rekordné minimum. Taký významný posun v systéme oceánskych prúdov, ktoré udržujú teplotu v Európe, môže viesť k zníženiu teploty vo Veľkej Británii.

Grónsko a Antarktída. 10. júla sa gigantická šesťkilometrová ľadová kryha odlomila od grónskeho ľadovca Helheim.
Vedci z projektu IMBIE vypočítali, že za posledných 25 rokov Antarktída stratila vyše 2,7 bilióna ton ľadu. Pritom len za posledných 5 rokov sa rýchlosť topenia ľadovcov strojnásobila.

Podivné zvuky po celom svete. Na celej planéte ľudia nahrávajú neuveriteľne hlasné zvuky, vychádzajúce z neba. V mnohých prípadoch sa tento výstražný hukot podobá na to, akoby niekto hlasno trúbil. Aké závery môžeme urobiť v súvislosti s týmito „apokalyptickými“ zvukmi?

Rekordné teploty. Posledné mesiace, zahrnujúce apríl, máj, jún a júl priniesli so sebou anomálnu horúčavu pre mnohé krajiny sveta.
USA, Kanada, Japonsko, krajiny Blízkeho Východu a Strednej Ázie, niektoré krajiny Európy a dokonca severná Sibír sa stali obeťami za posledných 138 rokov neslýchanej horúčavy. Podrobnejšie sledujte v tematickom špeciálnom vydaní „Mimoriadnych správ“: Anormální horka po celém světě. Rekordní teploty. Léto 2018. Mimořádné zprávy. Speciální vydání.

Poľsko. Ešte pred dvomi dňami stĺpec teplomera ukazoval +32°С v tieni. V ten istý deň večer preletel mohutný uragán po území celého Poľska, teplota v noci klesla na +8°С. Len v Mazovskom vojvodstve bolo štvrť milióna obyvateľov odrezaných od výhod civilizácie v dôsledku tejto chladnej udalosti.

Kazachstan. Od začiatku júla sa na juhozápade Kazachstanu zastavujú stĺpce teplomerov. Súčasne v niekoľkých oblastiach regiónu dosahuje teplota vzduchu v tieni +46°С. Na slnku ukazovatele teplomerov kolíšu od +52°С do +62°С. Obyvatelia miest sú sužovaní horúčavou. Situáciu zhoršuje vietor, ktorý premiestňuje rozpálený vzduch.

Gruzínsko. V Gruzínsku 7. júla lejaky spôsobili povodne v regióne Svaneti.

Arménsko. Júl bol v Jerevane anomálne horúcim. V hlavnom meste bol 12. júla stanovený absolútny júlový rekord i absolútny rekord za celú históriu meteorologických pozorovaní s hodnotou +42,4°С.

Bielorusko. 12. júla lejak premenil ulice bieloruského Brestu na rieky. Veľké množstvo zrážok nezvládla dažďová kanalizácia. Chodci sa predierali vo vode po kolená.
21. júla 2018 sa v meste Gomeľ obyčajný letný dážď zmenil na besnenie živlov. Tento deň cez oblasť prešiel búrkový front, v dôsledku ktorého podľa informácií Ministerstva pre mimoriadne situácie v Gomeľskej oblasti, spadol prakticky mesačný priemer zrážok. Vyhlásený bol oranžový stupeň nebezpečia.
Očití svedkovia si všimli, že ľudia aktívne pomáhali jeden druhému dostať sa zo živlu. Taká vzájomná pomoc je veľmi dôležitá vo všetkých situáciách!

Afganistan. 12. júla v jednej z oblastí provincie Pandžšír sa kvôli topeniu ľadovca spustil zosuv, ktorý zničil prirodzenú hrádzu. Prúd vody sa spustil do doliny. V jednej obci bolo zničených a poškodených viac ako 400 domov.

Rusko. 6. júla v Stavropole voda zaplnila pivnice a domy, keď stúpla o pol metra.
V Soči a Adlere prešiel silný lejak. Podľa údajov hydrometeorologického centra za hodinu spadla tretina mesačného priemeru zrážok.
Na Kamčatke došlo k zemetraseniu s magnitúdou 5,7. Podľa slov očitých svedkov boli steny i podlaha vratké, rinčal riad.
8. júla sa prívalový dážď spustil na Vladimir. 9. júla lejak v Jaroslavli.
12. júla v Rostovskej oblasti burácal silný vietor.
V dôsledku zmiešania záplav z riek Zabajkalského kraja a silných lejakov v Amurskej oblasti, pretrváva komplikovaná povodňová situácia.

Klimatické katastrofy už prebiehajú vo všetkých častiach planéty... A kto iný, ak nie my – ľudia, môžeme jeden druhému podať pomocnú ruku v nešťastí...

Viac informácií v jedinečnej relácii na ALLATRA TV: „Prichádza to. It is coming

A tiež v správe vedcov ALLATRA VEDA: „O problémoch a dôsledkoch globálnej zmeny klímy na Zemi. Efektívne cesty riešenia daných problémov

Knihy ANASTASIE NOVYCH pre všetkých, čo túžia poznať Pravdu

Zatím žádné komentáře...


Mimořádné zprávy