Informačně-analytický portál
    

Klimatické zmeny. Anomálne záplavy v máji 2017 5.diel

Klimatické zmeny. Anomálne záplavy v máji 2017. 5. diel

Pokračujeme v zhromažďovaní puzzle a zostavovaní celkového obrazu prebiehajúcich klimatických zmien na planéte. Máj 2017. V Kanade došlo k najsilnejším záplavám za posledných 50 rokov. Celkovo bolo záplavami postihnutých 187 miest a municipalít. V Rusku sa na Moskovskú oblasť osopil ničivý uragán. Bez elektriny zostalo 102 obývaných sídiel. Na Bangladéš sa oboril tajfún "Моrа". V Južnej Kórei v meste Gangneung lesné požiare donútili opustiť svoje domovy 2 500 obyvateľov. V Keni bolo postihnuté silnými záplavami mesto Mombasa. Za 24 hodín spadlo 235 mm zrážok. Svoje domovy bolo nútených opustiť 9 000 ľudí. V dôsledku dlho trvajúceho sucha vyschlo hlbokovodné jazero Atescatempa v Guatemale. V Brazílii bolo 30 000 ľudí donútených opustiť svoje domovy v súvislosti so vzniknutými povodňami. V Čile, v najsuchšom mieste planéty – púšti Atacama, kde posledných 40 rokov nespadli významné zrážky, došlo k rozsiahlym povodniam. V mestách Coquimbo a La Serena bolo 11 000 obyvateľov izolovaných od vonkajšieho sveta v dôsledku rozmytia ciest. Na severe štátu bolo zatopených 3 000 domov. V USA v štáte Georgia sa rozšíril oheň na 52 000 ha lesa.

Príklad dobra a ľudskosti. "Angeli del fango", alebo "Anjeli z hliny" – tak začali nazývať neľahostajných ľudí, ktorí prichádzajú na miesta postihnuté silnými záplavami, aby poskytli pomoc obyvateľstvu a spoluprácu pri obnove oblasti. Keď sa 4. novembra 1966 na Florenciu spustil bahenný prúd, do mesta sa zišli tisícky mladých dobrovoľníkov, aby zachránili umelecké diela – obrazy, sochy, staré knihy a artefakty. Tak sa prvýkrát objavilo toto pomenovanie, o ktorom svetu povedal novinár Giovanni Grazzini, keď napísal článok do časopisu "Corriere della Sera". Bol to jeden z prvých príkladov spontánneho zjednotenia talianskej mládeže v krajine. Anjeli sa následne spájali aj neskôr vo Vicenze, Janove a Parme, aby pomohli postihnutým povodňami v r. 1970, 2010 a 2011 a v r. 2014. Jedno z posledných zjednotení talianskej mládeže v r. 2014 pomohlo obnoviť ulice mesta Janov za 4 dni. Komunikácia dobrovoľníkov prebiehala cez sociálne siete. Rovnako boli odvrátené prípady krádeží. Vďační obyvatelia mesta rozvešali po celom meste plagáty s vrelými slovami na adresu svojich záchrancov. Ak sú anjeli z hliny schopní obnoviť mesto za pár dní, potom čoho môžu byť schopní anjeli, zložení z najväčšej sily, pre ktorú nie je nič možné – z Lásky? "Veď pomáhajúc iným ľuďom, v duchovnom zmysle ty pomáhaš aj sebe. Takým spôsobom môžeš pomôcť sebe oveľa viac ako doktor, ktorý dočasne zachraňuje tvoje materiálne telo" – kniha AllatRa od A. Novych. Zjednotenie ľudí – záruka prežitia ľudstva!

Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV. Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU. https://allatra.tv/cs/video/soznanie-i-lichnost Ak sa Vám zapáčilo naše vydanie – dajte lajk, zdieľajte video s priateľmi, prihláste sa k odberu na náš kanál a buďte v kurze spravodajstva o klimatických udalostiach vo svete.

Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV