Ako sa prejavujú následky zmeny klímy v rôznych krajinách 3.diel

Číst knihu AllatRa online

Ako sa prejavujú následky zmeny klímy v rôznych krajinách?

3. diel V predchádzajúcich dvoch dieloch sme videli, čo sa udialo vo svete za prvé dva mesiace roku 2017. Pokračujme v zhromažďovaní puzzle a skladaní celistvého obrazu prebiehajúcich klimatických zmien na planéte.

Tak teda, marec 2017. V Rusku sa mesiac stal najteplejším za celú históriu meteorologických pozorovaní. Na Ďalekom Východe požiare od začiatku roka zničili 8 500 ha lesov. V USA bolo zaznamenané rekordné množstvo uragánov, iba za 24 hodín počas 6. a 7. marca bolo zaregistrovaných 32 tornád. Od januára do 20. marca bolo v štáte zaregistrovaných 309 tornád. To je rekordný ukazovateľ za príslušné obdobie od r. 2008, kedy sa prehnalo štátmi 327 tornád. V Kansase plocha vzplanutia prevýšila 240 000 ha. V štáte Michigan najsilnejšia búrka od r. 1998 prerušila prívod elektriny pre vyše 450 000 domácností. Na Madagaskare bolo búrkou "Enawo" postihnutých viac ako 400 000 obyvateľov. Svoje domovy bolo donútených opustiť 250 000 ľudí. V Peru za prvú polovicu mesiaca spadla mesačná norma zrážok.

Anomálne oteplenie Tichého oceánu v príbrežnej oblasti štátu vyvolalo najsilnejšie lejaky za posledné desaťročia. Kvôli rozsiahlym povodniam bolo v krajine evakuovaných viac ako 100 000 ľudí. Zničených bolo vyše 1 100 km ciest, okolo 33 diaľnic je uzavretých, alebo otvorených len čiastočne. Zrútilo sa 160 mostov. Poškodených je viac ako 190 000 domov. V Somálsku 6 200 000 ľudí naliehavo potrebovalo potravinovú pomoc. Na Srí Lanke pokračuje najsilnejšie sucho za posledné desaťročia, ktoré začalo v novembri 2016 a zachvátilo 23 z 25 provincií. Postihnutých je viac ako 1 200 000 ľudí. Na Kube sucho postihlo 70% územia krajiny. Nedostatok pitnej vody bol pozorovaný v 80% ostrovných municipalít. V Angole povodne poškodili viac ako 5 700 domov. V Číne v provincii Jün-nan bolo postihnutých zemetrasením viac ako 26 000 ľudí. V autonómnom obvode Jangbi-Ji bolo poškodených 7 200 stavieb. Celkovo v Číne za I. kvartál roku 2017 živelné pohromy postihli 1 960 000 ľudí.

Príklad dobra: V mestečku Ureki v Gruzínsku počas búrky unieslo na more 13 ročnú dievčinu na nafukovačke. Záchranári jej pomohli dostať sa na súš, no sami sa ocitli v pasci rozbúreného živlu. Silný vietor a vlny im nedovoľovali priblížiť sa k brehu. Podľa slov očitých svedkov sa ani druhí záchranári, ktorí prišli poskytnúť pomoc, nedokázali dostať z vysokých vĺn, unášajúcich ich stále ďalej od brehu. Dĺžka záchranárskeho lana bola nedostatočná a vtedy ľudia, nachádzajúci sa na pláži, spojili svoje úsilie, chytili sa za ruky a vytvorili dlhú „živú“ reťaz.

Vďaka spoločnej zosúladenej činnosti sa podaril zachrániť všetkých ľudí. Keď sa ľudia spoja, zmôžu veľmi mnoho. V období nastávajúcich katakliziem je dôležité globálne a rýchlo meniť hodnoty spoločnosti, počnúc sebou, z konzumného formátu na duchovno-mravný, tvorivý formát, kde by dobro, ľudskosť, svedomie, vzájomná pomoc, družba, dominancia duchovno-mravných základov stáli na prvom mieste vo vzťahoch medzi ľuďmi, nezávisle na ich národnosti, vierovyznaní, sociálnom statuse a iných podmienených umelých rozdelení svetovej spoločnosti. Zjednotenie ľudí – záruka prežitia ľudstva! Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV.

Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU. https://allatra.tv/cs/video/soznanie-i-lichnost Ak sa Vám zapáčilo naše vydanie – dajte lajk, zdieľajte video s priateľmi, prihláste sa k odberu na náš kanál a buďte v kurze spravodajstva o klimatických udalostiach vo svete.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 21
Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV