Informačně-analytický portál
    

Čo sa deje vo svete. Prečo sa mení klíma na Zemi 1. diel

Čo sa deje vo svete? Prečo sa mení klíma na Zemi?

1. diel Zmeny klímy sa stávajú očividné a nadobúdajú stále hrozivejší charakter. Nehľadiac na početné fakty, mnohí ľudia nevedia, čo sa deje vo svete, ktorý ich obklopuje. V storočí informačných technológií býva pomerne ťažké nájsť potrebné informácie a tým viac porovnať ich a zanalyzovať. Preto sa mnohým ľuďom zdá, že žiadna z prebiehajúcich katakliziem sa ich netýka a nedotkne sa ich ani v budúcnosti. Že je to niekde ďaleko a prebiehajúce zmeny klímy nie sú dôležité a významné. Ale toto sa už deje a týka sa každého. Vážení diváci! Počas nasledujúcich 2 týždňov urobíme prehľad toho, čo sa dialo na planéte počas prvých 9 mesiacov roku 2017. A poskladáme dokopy rôznorodé puzzle prebiehajúcich katakliziem do uceleného obrazu zmeny klímy. Každý deň o 16:00 podľa Greenwichu bude vychádzať nový diel.

Január 2017. Európou, aj USA sa prevalila vlna anomálne chladného počasia. V USA bolo zaznamenané nezvyklé množstvo spadnutých zrážok. V Európe ľadová kôra pokryla záliv Čierneho mora i rieku Dunaj. V Grécku a Altajskom kraji v Rusku došlo k výdatnému sneženiu. Z dôvodu studeného počasia bola v Španielsku vyhlásená mimoriadna situácia. Druhý rok po sebe v Benátkach klesá hladina vody v kanáloch. V dôsledku záplav v Thajsku bolo zaplavených vyše 4 000 obcí, bez strechy nad hlavou zostalo viac ako 4 000 000 ľudí. Silnými dažďami bolo aj v Malajzii, na Filipínach a v Peru postihnutých vyše 100 000 ľudí. V desiatkach miest bola vyhlásená mimoriadna situácia. Zvýšil sa počet zemetrasení na planéte. Len v Taliansku za obdobie od augusta 2016 do januára 2017 došlo k 47 000 zemetraseniam. Vedci zaregistrovali zvýšenie teploty svetového oceánu.

Ľudia sú zrodení, aby si navzájom pomáhali ako ruka pomáha ruke, noha nohe a vrchná čeľusť spodnej. Dokonca aj keby si to chcel, nemôžeš oddeliť svoj život od ľudstva. Žiješ v ňom, ním a preň. Všetci sme stvorení pre spoluprácu, ako nohy, ruky, oči. Marcus Aurelius Prežiť nastávajúce kataklizmy bude možné len pri zjednotení celého ľudstva a kvalitatívnej premene spoločnosti v duchovnom zmysle. Ak ľudia spoločným úsilím predsa len dokážu zmeniť smer pohybu svetovej spoločnosti zo spotrebiteľského koryta smerom k skutočnému duchovnému rozvoju, s dominanciou Duchovnej podstaty v ňom, tak ľudstvo bude mať šancu prežiť toto obdobie. Navyše aj spoločnosť, aj budúce generácie dokážu vystúpiť na kvalitatívne nový stupeň svojho rozvoja. Ibaže v súčasnej dobe to závisí od reálnej voľby a činnosti každého!

V období klimatických katastrof sa každý človek nachádza v rovnakej situácii. Dôležité je navzájom si ponúkať pomocnú ruku. Nech by sa dialo čokoľvek – dôležité je sám sa upokojiť, rozhliadnuť sa naokolo a zhodnotiť, čo sa môže zísť. Niekde tam je kus drôtu, akési drievko, tam zostal ruksak, do ktorého možno voľačo vložiť, tam fľaša, ešte čosi. Keď človek začína rozmýšľať o tomto, odvracia svoju pozornosť po vzniknutom prvotnom šoku. Keď sa človek sám upokojí, len vtedy je schopný pomôcť inému. Ľudia sa začínajú spájať a pomáhať si navzájom vtedy, keď nerozmýšľajú v prvom rade o sebe, ale o ľuďoch, ktorí ich obklopujú, keď chápu, že vedľa je taký istý človek, ako aj oni. Akékoľvek nešťastie prežiť spolu je oveľa ľahšie. Ono sa vtedy delí na všetkých. Hovorí sa: "Víťazstvo je jedno pre všetkých, ale porážka je pre každého svoja".

Východisko existuje v každej situácii a v danom prípadeje spojenie všetkých zdravo mysliacich a statočných ľudí na celom svete – životnou nevyhnutnosťou pre celé ľudstvo.

Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV