Ako sa mení klíma. Rekordný nárast teplôt Júl 2017 7.diel

Číst knihu AllatRa online

Ako sa mení klíma? Rekordný nárast teplôt. Júl 2017. 7. diel Pokračujeme v zhromažďovaní puzzle a zostavovaní celkového obrazu prebiehajúcich klimatických zmien na planéte. Júl 2017.

Mesiac sa stal najteplejším za celú históriu meteorologických pozorovaní. V Turecku v meste Antalya bol zaznamenaný rekordný nárast teploty a v Argentíne – rekordný pokles. V Čile spadlo anomálne množstvo snehu. Mesiac sa stal pre krajinu najchladnejším. Ľadovec Larsen C, s plochou 5 800 km2 a hmotnosťou viac ako 1 bilión ton, sa odlomil od Antarktídy. Japonsko bolo postihnuté tropickou búrkou "Nanmadol". V dôsledku spôsobených záplav bolo evakuovaných 664 000 ľudí. Obdobie dažďov sa predĺžilo v Indii. V štáte Ásam z viac ako 750 dedín bolo evakuovaných 400 000 ľudí. V Číne bolo neustávajúcimi dažďami postihnutých 12 000 000 ľudí v 11 provinciách štátu.

V Britskej Kolumbii v Kanade požiare zachvátili 38 000 ha lesa. Prvýkrát za uplynulých 15 rokov bola vyhlásená mimoriadna situácia. Opustiť svoje domovy bolo donútených 47 000 ľudí. V Bangladéši bolo záplavami postihnutých 650 000 ľudí a poškodených 12 300 domov. V Nigeri postihli povodne vyše 145 000 ľudí. V Mjanmarsku bolo postihnutých povodňami viac ako 80 000 ľudí a zatopených 19 000 domov v 35 obciach. Vyše 30 000 ľudí bolo evakuovaných . V USA sa pokračujúce požiare rozšírili na viac ako 35 000 ha. V Portugalsku vzniklo viac ako 100 ohnísk vznietenia lesov. Vo Francúzsku sa lesné požiare rozšírili na 3 000 ha. Svoje domy bolo nútených opustiť 12 000 ľudí. V Taliansku sa kvôli suchu znížila hladina vody v jazere Bracciano. Rím sa ocitol pod hrozbou nedostatku pitnej vody. V súvislosti s ekologickou situáciou boli všetky fontány, vrátane 2 500 fontán na pitie odpojené. Zavedený bol hodinový grafikon dodávky vody. Príklad dobra a ľudskosti: 26. decembra 2004 neďaleko ostrova Simeulue došlo k zemetraseniu s magnitúdou 9,2, ktoré vyvolalo najmohutnejšie tsunami za celú modernú históriu. Pobrežná línia Ázie bola zničená. Takmer 300 000 ľudí sa v dobe tohto nešťastia nedokázalo zachrániť.

30 metrovými vlnami bolo silne postihnuté Thajsko. Hoci zemné otrasy boli v oblasti sotva citeľné, po hodine začali zvieratá a vtáci unikať a voda rýchlo ustúpila od brehu. Voda sa vrátila s obrovskou rýchlosťou – 500 km/h a privalila sa na súš, smerujúc niekoľko kilometrov do hĺbky polostrova. Nehľadiac na obrovskú deštrukciu a množstvo postihnutých, ľudia sa neodvrátili jeden od druhého, pomáhali a starali sa o všetkých. Všetci ľudia, nezávisle na národnosti, robili všetko možné, aby zachránili iných ľudí.

V tak neľahkej dobe uvideli dôležitosť prejavenia dobra a ľudskosti. Zmizli iluzórne hranice medzi ľuďmi. U každého došlo k prehodnoteniu hodnôt. Mnohí pochopili, že ľudia a ich životy – je to najcennejšie a najhlavnejšie v živote. Miestni obyvatelia, žijúc v biednych hmotných podmienkach, sa delili o všetko, čo sami mali – o jedlo, odev a iné materiálne veci. Keď sa o katastrofickej udalosti dozvedeli vo svete, ľudia z rôznych krajín sa tiež pripojili k pomoci postihnutým záplavou. Ľudia nemôžu čakať na nešťastia, aby podali pomocnú ruku, ale už teraz sa treba spájať. Iba spojením spoločného úsilia, pri úprimnom zjednotení ľudí na duchovno-mravných princípoch, možno prekonať akékoľvek kataklizmy a ich následky v týchto neľahkých časoch zmeny klímy na Zemi. Vždy a všade zostávajte Človekom! Zjednotenie ľudí – záruka prežitia ľudstva! Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV. Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU. https://allatra.tv/cs/video/soznanie-i-lichnost Ak sa Vám zapáčilo naše vydanie – dajte lajk, zdieľajte video s priateľmi, prihláste sa k odberu na náš kanál a buďte v kurze spravodajstva o klimatických udalostiach vo svete.

Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV