Ako sa mení klíma. Najsilnejšie hurikány. September 2017 (9. diel).

Číst knihu AllatRa online

Počas augusta a septembra bol zaznamenaný netypický ústup vody od brehov Brazílie, Bahamských ostrovov, Uruguaja a tiež od brehov ostrova Key Largo (Florida). Na Slnku došlo k erupciám najvyššieho stupňa, ktoré sú pre september netypické. Príklad dobra a ľudskosti: Každý rok sa objavuje stále viac informácií a príkladov mierového, prekvitajúceho a kultúrne bohatého spolužitia národov, ktoré žili predtým. Inkovia v Peru, keď začali domestikovať úrodnú dolinu v okolí Cuzca, dokázali prevziať a obohatiť staršiu zdedenú kultúru tunajších miest. Boli prvými budovateľmi veľkého impéria, ktoré si nezotročilo podriadené národy. Inkovia sa stali plnoprávnymi a zároveň radovými občanmi pripojených štátov, obyvatelia ktorých tak isto získali s nimi rovnaké práva v metropole.

Základným kameňom ich spoločnosti bola rodová spoločnosť ayllu pod vedením volenej rady starších. Po celej zemi Inkov sa rozrástla sieť ciest, spájajúcich medzi sebou dokonca také oblasti, kde nedokázali preniknúť ľudia XX. storočia so svojou vysoko rozvinutou technikou. Inkovia prenikli do tropických nížin povodia Amazonky. Mnohé cesty doteraz slúžia ako základ pre magistrálne línie. Vybudovaná hustá sieť chodníkov pre peších bola priechodná pri každom počasí. Inkovia boli majstrami v poľnohospodárskej výrobe. Ich zavlažovacie stavby prežili storočia a ich terasovité polia, upevnené na strmých svahoch kamennými baštami doteraz slúžia indiánskym horalom ako zdroje živobytia. Inkovia boli rovnako výbornými chirurgami, matematikmi, architektami, zememeračmi a astronómami. Nevedeli, čo sú to peniaze.

V ich impériu každý pracoval, ako vedel a dostával všetko, čo potreboval. Zlato a striebro sa pokladali za posvätné kovy, dary boha Slnka a Mesiaca. Využívali ich na zdobenie chrámov a tieto kovy vôbec nepredstavovali výmennú materiálnu hodnotu. Hybnou silou u Inkov bola spoločná práca pre všeobecné blaho a nie konkurencia pre získanie zisku. Ani jeden z obyvateľov nemohol o sebe povedať, že je biedny. Dane nikto neplatil. Všetci obyvatelia stavali cesty, mosty, vodovody, pevnosti. Vodu k poliam privádzali zďaleka a v hojnosti aby sa ňou zem zavlažovala v ktorejkoľvek dobe.

Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV. Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU.

Podrobnejsie o klimatickych udalostiach vo svete a rieseni klimatickych globalnych problemov sa mozete docitat v sprave vedcov Allatra Science "O problemoch a dosledkoch globalnej zmeny klimy na Zemi. Efektivke cesty riesenia danych problemov".

Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV