Informačně-analytický portál
    

Prečo sa mení klíma. Hurikán "Harvey", "Franklin", tajfún "Noru". August 2017 (8. diel).

Hurikán "Harvey", "Franklin", tajfún "Noru". August 2017. 8. diel Pokračujeme v zhromažďovaní puzzle a zostavovaní celkového obrazu prebiehajúcich klimatických zmien na planéte.

August 2017. Vedci konštatujú, že za posledných 100 rokov sa teplota zvýšila o 2 stupne, rýchlosť jej zvyšovania je zvlášť intenzívna v posledných rokoch. V 10 štátoch bol v súvislosti s anomálne vysokými teplotami vyhlásený "červený" stupeň nebezpečia. Na mesto Houston v USA sa osopil hurikán "Harvey", najsilnejší za posledných 12 rokov.

Hurikán vrhol na Severnú Ameriku 124 biliónov litrov vody, čo predstavuje 77% hmotnosti Mount Everestu (najväčšej hory súše na planéte). Podľa výpočtov vedca Christophera Millinera z NASA Jet Propulsion Laboratory, masa vody bola tak obrovská, že sa pod ňou deformovala zemská kôra a poklesla o 2 cm. Vedec tiež odhalil, že v niektorých oblastiach štátu Texas v USA sa zemská kôra nadvihla nahor. Podľa slov vedca sa kôra opätovne obnoví, keď spadnutá voda ustúpi. V kaldere Yellowstone narastá počet zemetrasení. Mimo USA rozsiahle povodne zasiahli 15 krajín. Najsilnejšie povodne vznikli v Číne, kde bolo povodňami postihnutých viac ako 1 100 000 ľudí. V Nepále povodne postihli 100 000 ľudí. V Bangladéši sa v oblasti nešťastia ocitlo 6 000 000 obyvateľov. Japonsko bolo postihnuté tajfúnom "Noru". Z prefektúry Kagošima bolo evakuovaných vyše 75 000 ľudí. V Grécku na ostrove Kythira a v Macedónsku došlo k silným lesným požiarom. Vyhlásená bola mimoriadna situácia. Hurikán "Franklin" odrezal 43 sídiel od vonkajšieho sveta v Mexiku. Tajfún "Hato" postihol južnú časť Číny. V Rusku na Ďalekom Východe zachvátili neutíchajúce požiare 180 000 ha lesov.

Príklad dobra a ľudskosti: Živelné pohromy, prinášajúce deštrukciu a dotýkajúce sa životov mnohých ľudí, zároveň pomáhajú odhaľovať v ľuďoch všetko dobré a ľudské. Rýchlo sa menia hodnoty ľudí smerom k pomoci, spájaniu a zjednoteniu ľudí. Veľkou hodnotou sa stáva život každého človeka. Takisto hurikán "Harvey", ktorý zasiahol v noci na 26. augusta 2017 mesto Houston v USA, zomkol obyvateľov, postihnutých nasledujúcimi záplavami. Ustúpivší živel zanechala množstvo rodín bez strechy nad hlavou. V snahe spojiť úsilie všetkých ľudí pre pomoc postihnutým, niekoľko obyvateľov mesta vytvorilo stránku v sociálnej sieti facebook, kde umiestnili post s návrhom poskytnúť pomoc poškodeným spoluobčanom. Spolu našli nákladné auto s loďkou pre evakuáciu ľudí zo zaplavených oblastí. Začali pomáhať upratovať domy, sušiť veci, vyvážať smeti. Spolu varili jedlo, aby nakŕmili tých, čo to potrebovali, rozmiestňovali u seba tých, čo zostali bez strechy nad hlavou.

Ľudia sa prestali starať iba o seba a začali sa starať o blaho iných ľudí. Nehľadiac na chýbajúcu strechu, ľudia pochopili hodnotu toho, že zostali nažive, pocítili starostlivosť okolitých ľudí a teplo ich sŕdc. V takej neľahkej dobe ľudia uchovali svoje najlepšie ľudské vlastnosti – dobro, morálku a duchovnosť. Dôležité je vždy a všade zostávať človekom! Podávať pomocnú ruku a starať sa jeden o druhého! Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV. Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU.

Podrobnejsie o klimatickych udalostiach vo svete a rieseni klimatickych globalnych problemov sa mozete docitat v sprave vedcov Allatra Science "O problemoch a dosledkoch globalnej zmeny klimy na Zemi. Efektivke cesty riesenia danych problemov".

  
Hodnocení: 5 / 5 z 21
Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV