Informačně-analytický portál
    

Ako sa mení klíma. Zvýšenie seizmickej aktivity v Yellowstone Jún 2017 6. diel

Ako sa mení klíma? Zvýšenie seizmickej aktivity v Yellowstone. Jún 2017. 6. diel Pokračujeme v zhromažďovaní puzzle a zostavovaní celkového obrazu prebiehajúcich klimatických zmien na planéte.

Jún 2017. Nad územím USA vedci zaznamenali úbytok ozónovej vrstvy. V oblasti kaldery Yellowstone sa zvýšil počet zemetrasení. Za 2 týždne došlo k viac ako 770 zemetraseniam. Predtým bol pre toto teritórium priemer 1 000 zemetrasení za rok. V štátoch Utah, Kalifornia, Florida a Arizona zachvátili požiare vyše 12 000 ha lesa. V Indickom štáte Ásam bolo silnými záplavami postihnutých 60 000 ľudí. Na Filipínach v dôsledku záplav evakuovali z ostrova Mindanao 3 500 ľudí. V 17 zaplavených dedinách bol vyhlásený "stav núdze". Výdatné zrážky v objeme 645 mm, ktoré spadli na Taiwane, zatopili 25 000 domov. V Uruguaji silné záplavy zasiahli 3 departmenty krajiny. Najsilnejšou víchricou za posledných 30 rokov bola postihnutá južná časť JAR. Zničené boli stovky domov. Viac ako 9 000 ľudí bolo evakuovaných z mesta Knysna v dôsledku vzniknutých požiarov.V Španielsku sa rozbesnil silný lesný požiar. V Číne bolo len za jeden týždeň povodňami postihnutých viac ako 4 500 000 ľudí v provinciách Jün-nan a Ťiang-si. Evakuovaných bolo vyše 500 000 ľudí. Zaplavených bolo viac ako 400 000 ha poľnohospodárskych plôch.

Príklad ľudskosti, starostlivosti a dobra prejavili mladomanželia Fethullah a Esra z Kilisu v Turecku, keď sa postarali o 4 000 sýrskych utečencov. Chápali, ako ťažko sa cítia ľudia, vynútení opustiť svoje domovy. A preto sa rozhodli zdieľať radosť zo svadby nielen s príbuznými, ale aj so všetkými utečencami v ich meste. Najskôr sa táto myšlienka objavila u ženícha Fethullaha, ktorú Esra a otec ženícha, Ali, s radosťou podporili. Oni, ako aj ľudia, ktorí ich obklopovali, počas príprav oslavy zažívali prekvapujúce pocity, keď nezištne pomáhali a podporovali svojich sýrskych bratov a sestry. Snaha dvoch ľudí pomohlo spojiť okolo seba 4 000 ľudí. Ale ak my všetci, nasledujúc svoj úprimný duševný poryv, podáme pomocnú ruku a podporíme sa navzájom, tak na Zemi navždy, definitívne a nezvratne bude mier, dobro a družba. Netreba kohosi čakať, treba nám konať samým a začať v prvom rade od seba. Samému treba byť dobrým príkladom pre ostatných, potom pozitívne zmeny v tebe a v spoločnosti nenechajú na seba čakať.

Zjednotenie ľudí – záruka prežitia ľudstva! Zohľadňujúc narastajúcu intenzitu klimatických nešťastí na Zemi, dnes ako nikdy predtým je pre nás, ľudí, dôležité porozumieť tomu – kto sme a prečo nám je v skutočnosti daný tento život. Hlboké a poctivé odpovede na tieto pre každého kľúčové otázky sú poskytnuté v jedinečnom filme na kanáli AllatRa TV. Je to viac ako film, je to živá kniha: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU. https://allatra.tv/cs/video/soznanie-i-lichnost Ak sa Vám zapáčilo naše vydanie – dajte lajk, zdieľajte video s priateľmi, prihláste sa k odberu na náš kanál a buďte v kurze spravodajstva o klimatických udalostiach vo svete.

Zatím žádné komentáře...


Klimat kontrol na ALLATRA TV