Informačně-analytický portál
    

Strašná povodeň v Líbyi, september 2023

Strašná povodeň v Líbyi, september 2023

9. septembra 2023 zasiahla Líbyu subtropická búrka Daniel. Anomálne zrážky spôsobili katastrofálne povodne. Hladina povodňových vôd na niektorých miestach dosahovala 3 metre! A to tam, kde za celý september zvyčajne nenapadne viac ako 10 mm zrážok. Boli zničené stovky domov, prerušené komunikačné a elektrické vedenia. Obzvlášť ťažko boli zasiahnuté mestá Benghází a Derna.

Záplavy v Derne ešte zhoršilo pretrhnutie dvoch priehrad, v dôsledku čoho sa mestom prehnali prívaly vody, ktoré ničili celé štvrte. Hĺbka povodňových vôd dosiahla 7 metrov. Podľa informácií z 13. septembra počet obetí záplav v meste Benghází dosiahol 3 000, v Derne asi 7 000. Najmenej 10 000 ľudí je nezvestných. Počet obetí povodní môže stúpnuť na 20 000. Medzinárodná organizácia pre migráciu uviedla, že viac ako 30 000 ľudí muselo opustiť svoje domovy.

Jedným z neočakávaných dôsledkov katastrofy je premiestnenie nášľapných mín. Kvôli silnému prúdeniu vody boli míny roztrúsené po celom meste!

Varovali sme vás! | Vedecká správa o klíme

Naše predpovede sa už napĺňajú! 12. novembra 2022 vyšla prvá časť vedeckej správy o klíme, na ktorej nezávislí dobrovoľní vedci pracovali 26 rokov. Informácie v nej uvedené sa v praxi potvrdili už za pár mesiacov! Pozrite si druhú časť vedeckej správy:

  • Aká hrozná pravda o katastrofálnom zemetrasení v Turecku a Sýrii sa nám skrýva?
  • Kedy vybuchne supervulkán Yellowstone a k čomu to povedie?
  • Prečo už čoskoro nebudeme môcť lietať na lietadlách a plaviť sa na lodiach?
  • Ako zahynul Mars a čo treba urobiť, aby Zem nezopakovala jeho osud?
  • Dokáže ľudstvo už teraz odvracať zemetrasenia a sopečné erupcie?
  • Prečo smrť našej planéty v roku 2036 nie je to najhoršie, čomu ľudia budú čeliť?

Ide o unikátne informácie, ktoré môžu nás a našu planétu v najbližších rokoch zachrániť pred pravdepodobnou skazou! Zdieľaj ich so svojimi príbuznými, priateľmi a známymi na všetkých sociálnych sieťach a messengeroch. Dnes, prvýkrát v histórii, tvoja budúcnosť závisí len od teba!

Chceš sa dozvedieť senzačné fakty, ktoré boli pred ľudstvom 6 000 rokov starostlivo skrývané? Pozri si plnú verziu medzinárodného online fóra „Globálna kríza. Východisko existuje“ s prekladom do 150 jazykov.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO