Informačně-analytický portál
    

Zemetrasenia v oblasti talianskeho supervulkánu, september 2023

Zemetrasenia v oblasti talianskeho supervulkánu, september 2023

Od 26. septembra do 27. septembra 2023 bolo v Taliansku zaznamenaných 60 seizmických udalostí. K najväčšiemu zemetraseniu s magnitúdou 4,2 došlo pri Neapole ráno 27. septembra. Bolo najsilnejším za takmer 40 rokov. Obyvatelia v panike vybiehali zo svojich domov. Našťastie nedošlo k deštrukcii.

Napriek tomu zemetrasenie vyvolalo medzi vedcami vážne obavy, pretože k nemu došlo na supervulkáne Campi Flegrei. Navyše, za posledné dva týždne tam boli zaznamenané stovky menších seizmických udalostí, ktoré môžu naznačovať blížiacu sa erupciu.

Giuseppe De Natale, bývalý šéf Vezuvského observatória v Národnom inštitúte geofyziky a vulkanológie (INGV), vyzval na urýchlenú kontrolu budov Neapola, ako aj na prípravu obyvateľov mesta na evakuáciu.

Taliansko na pokraji katastrofy

Nie je žiadnym tajomstvom, že Taliansko je jednou z tých krajín, ktoré už teraz čelia ničivým následkom klimatických zmien. Obyvatelia Talianska na vlastnej koži zažili, ako v posledných rokoch postupne narastajú klimatické katastrofy. Ale vedia Taliani, aká vážna a kriticky nebezpečná je situácia v ich domovskej krajine?

Dňa 16. septembra 2023 sa uskutočnila medzinárodná online konferencia „Globálna kríza. Taliansko. Budúcnosť závisí od nás“, kde bolo odhalené, prečo počet klimatických katastrof v súčasnosti rastie tak ohromujúcim tempom; prečo práve v Taliansku postupujú kataklizmy rýchlejšie ako v iných európskych krajinách a prečo práve teraz môže najväčší supervulkán v Európe Campi Flegrei vybuchnúť úplne náhle...

Zisti šokujúcu pravdu o klimatických katastrofách, ktoré zmietajú Taliansko, a o nebezpečenstve, ktoré sa skrýva v útrobách Zeme pod územím tejto krajiny.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO