Informačně-analytický portál
    

Hurikán Otis v Mexiku, október 2023

Hurikán Otis v Mexiku, október 2023

25. októbra 2023 zasiahol pobrežie Mexika silný hurikán Otis, ktorý dosiahol kategóriu 5. Silný vietor s rýchlosťou až 260 km/h spôsobil katastrofálnu skazu. Zahynuli desiatky ľudí.

Mesto Acapulco bolo prakticky odrezané od okolitého sveta. Cesty blokujú trosky a popadané stromy. Mnoho budov bolo zničených. Bez elektriny zostalo asi 300-tisíc obyvateľov.

Hurikán Otis nabral svoju silu len za 12 hodín! 16 hodín predtým, ako zdevastoval Acapulco, vedci predpovedali, že Otis vyjde na breh iba ako hurikán 1. kategórie, a preto nespôsobí vážne škody. Predtým také rýchlo silnejúce hurikány neboli v severovýchodnom Tichom oceáne zaznamenané.

Otis sa stal najsilnejším hurikánom na tichomorskom pobreží Mexika v celej histórii meteorologických pozorovaní. Navyše ide o druhý silný hurikán v tejto sezóne, ktorý zasiahol tento región. Predtým tu podobné udalosti boli veľkou zriedkavosťou.

Čo sa to deje?

Všetko toto hovorí o zahrievaní oceánu, ktoré sa môže zdať bezvýznamné len pre bežného človeka. Ale pre špecialistov je to desivý fakt! Svetový oceán, to je náš ŽIVOT. Signály alarmov znejú po celom svete, no väčšina ľudí na planéte o tom nevie. VPLYV ZAHRIEVANIA OCEÁNU NA KLÍMU JE KOLOSÁLNY!

Prečo veda z väčšej časti analyzuje udalosti, ktoré sa už vyskytli, a berie do úvahy iba jeden faktor, napriek vedeckým dôkazom o cyklickosti? V čom spočíva príčina anomálneho zahrievania a čím je to nebezpečné pre obyvateľov planéty? Prečo je pre kolaborantov výhodné o tom mlčať?

Toto je nevyhnutnosť, do ktorej sa dostávame vlastnou nečinnosťou. Pravdu musíme sprostredkovať každému obyvateľovi planéty čo najskôr, aby sme mali čas nájsť spoločné riešenie pre jeden cieľ – PREŽIŤ. Vyžaduje si to vôľu úplne každého!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO