Informačně-analytický portál
    

Subtropický cyklón Yakecan

Subtropický cyklón Yakecan

V poslednej dobe sa v spleti ničivých klimatických udalostí veľmi často ocitá juhoamerický kontinent. Búrky, záplavy, anomálne zrážky, rekordy teplôt – toto všetko spôsobuje materiálne škody štátom a berie ľudské životy.

17. mája zasiahol Uruguaj a Brazíliu subtropický cyklón Yakecan. V Brazílii silný vietor s rýchlosťou do 100 km/h povyvracal množstvo stromov. Bez elektriny zostali obyvatelia viac ako 220 000 domácností. Najpostihnutejším bol štát Rio Grande do Sul.

V Uruguaji boli zasiahnuté hlavne pobrežné oblasti, vrátane hlavného mesta Montevideo. Silný vietor spôsobil vznik vysokých vĺn a obrovského množstva morskej peny, ktorá pokryla nielen pobrežie, ale aj blízko ležiace ulice a domy.

Cyklón, ktorý sa prehnal východom juhoamerického kontinentu si žiaľ vyžiadal aj ľudské obete.

Antropogénny faktor? Cyklickosť!

Už desiatky rokov sa na boj s antropogénnym faktorom, akože vyvolávajúcim zmeny klímy utrácajú miliardy dolárov. Avšak výsledkov niet. Klíma sa naďalej prudko mení. Kataklizmy berú denne stovky ľudských životov. Keď preskúmame, na čo a kam sa míňajú peniaze v boji s antropogénnym faktorom, ponúka sa záver, že je to iba niekoho ziskový biznis.

Stále viac poctivých vedcov, ktorí chápu vážnosť situácie vystupujú s vyhláseniami, že skutočnou príčinou klimatických zmien je ich cyklickosť.

A my, ľudia, môžeme vzdorovať klíme iba ak sa všetci zjednotíme.

K zjednocovaniu dochádza! Milióny ľudí sa už zjednotili na myšlienke vybudovania Tvorivej spoločnosti, v ktorej bude na prvom mieste stáť hodnota každého ľudského života. Ale tam, kde sú potrebné miliardy, to milióny nezvládnu...

Ale spoločne môžeme!

Príkladom zjednotenia ľudí pre budúcnosť je Medzinárodné online fórum „Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť“.

 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 11
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO