Alžírsko sa „topí“ v snehu, január 2019

Alžírsko sa „topí“ v snehu, január 2019

10.-11. januára v Afrike nečakane napadol sneh. Obyvatelia Alžírska, ktoré sa nachádza na severe kontinentu, vykladajú snímky na pozadí závejov a tiež zasnežené krajinky.

Taká zasnežená zima viedla k uzatvoreniu niekoľkých ciest a zasiahla:

  • severovýchodné vilajáty (provincie) Souk Ahras, Guelma, Constantine, Mila, Setif, Tebessa, Oum el Bouaghi, Jijel a Bejaia;
  • východný vilaját Batna;
  • severné vilajáty Bouira, Tizi Ouzou, Boumerdes, Blida a Djelfa;
  • centrálny vilaját Laghouat.

Niektoré okresy sa doslova „utopili“ v snehu v dôsledku silných lejakov a silného sneženia za posledné dva dni. Obyvateľom, uviaznutým v snežnej pasci, prišli na pomoc záchranári.

Klimatické zmeny a spoločnosť

Spozorovali ste niekedy, že pri pozeraní správ o výčinoch prírody vedomie často kladie otázku: „Ako v týchto situáciách postupovali tie či oné špeciálne vytvorené organizácie?“

Avšak keď dochádza k živelným pohromám , prví sa s nimi tvárou v tvár stretávajú obyčajní obyvatelia. A nech by sa záchranári akokoľvek ponáhľali, v prvých minútach (ktoré sa pri rozsiahlej deštrukcii stávajú hodinami, alebo i dňami) je pre ľudí nutné brať zodpovednosť na seba, samostatne prijímať rozhodnutia a konať pre záchranu svojho života i života okolitých ľudí. 

Živelné klimatické prejavy stále častejšie a častejšie vznikajú v rôznych oblastiach planéty. Je to spojené so zmenami celoplanetárnej klímy.

Sme na ne pripravení? Sme pripravení prijať pomoc, alebo ju poskytnúť? Keď sa ľudia spoja na základe dobra, lásky a spolupráce, môžu prekonať akékoľvek skúšky. Už teraz je potrebné pestovať v sebe všeľudské vlastnosti, ktoré nielen pomôžu prekonať všetky ťažkosti, ale aj od základu zmenia smer rozvoja civilizácie – od zhubno-spotrebiteľského k duchovno-tvorivému.

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO