Anomálie, koniec apríla 2021

Anomálie, koniec apríla 2021

Na celej planéte sú stále registrované anomálne prírodné javy, ktoré sa odrážajú na životoch ľudí.

Kazachstan

29. apríla vyletel stĺpik teplomera v meste Kyzylkum v Šielijskom rajóne na značku +39,4° C. Za celú históriu meteorologických pozorovaní v Kazachstane nebolo v apríli nikdy zistené také horúce počasie. 

Grécko

Noc z 28. na 29. apríla sa stala najteplejšou aprílovou nocou v Európe za celú históriu vedenia meteorologických pozorovaní. Na gréckom ostrove Kréta prvýkrát v tomto ročnom období teplota vzduchu neklesla pod značku +30,7° C.

Aprílová horúčava v Hongkongu

23. apríla sa vzduch v Hongkongu zohrial na +35,6° C a stanovil tým nový rekord najvyššej teploty vzduchu v mesiaci apríl za celú históriu meteorologických sledovaní. Priemerná teplota vzduchu v apríli tu dosahuje +22,7° C.

Vysychanie vodných nádrží v Mexiku

Z dôvodu vysychania vodných nádrží dosiahlo sucho v Mexiku kritickú úroveň. V súčasnosti sa suché podmienky rozšírili na 85% územia. Na zásobovanie hlavného mesta Mexika sa využíva voda z iných štátov, ktorá sa uchováva vo vodných nádržiach. Vodná nádrž Villa Victoria, nachádzajúca sa západne od hlavného mesta, je zaplnená len na tretinu svojho objemu. Klesla aj hladina podzemných vôd.

V centrálnych častiach krajiny splytčeli jazerá i vodné nádrže. Druhé najväčšie sladkovodné jazero krajiny Cuitzeo, nachádzajúce sa v štáte Michoacán, zažíva pokles. Asi 70% dna vyschlo, z 19 druhov rýb, ktoré predtým žili v jazere, zostalo len 6. Ľudia sú sužovaní častými prachovými búrkami, ktoré vyvolávajú respiračné a črevné infekcie.

Krasové prepadliny v Turecku

V suchom postihnutých oblastiach provincie Konya v Turecku sa v danej chvíli napočítava 600 závrtov v zemi, z ktorých 350 vzniklo v minulom roku.

Situácia so suchým obdobím sa v tomto roku zhoršuje. Suchom vyprázdnené podzemné dutiny neudržia hornú vrstvu pôdy, v dôsledku čoho sa objavujú jamy. 

Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021
Anomálie, koniec apríla 2021

Sneženie v Nemecku

V Nemecku bol zaznamenaný najstudenší apríl od roku 1917, keď priemerná teplota dosiahla hodnotu +4,5° C. Je to druhý najstudenší apríl od začiatku vedenia zápisov v roku 1881 a najstudenší za posledných 104 rokov. Apríl 2021 sa stal aj jedným z najzasneženejších mesiacov od roku 1986.

Studený cyklón vo Veľkej Británii

Teplotné záznamy v centrálnom Anglicku, merajúce priemerné mesačné prízemné teploty vzduchu ukázali, že krajina prežíva najstudenší apríl od roku 1922.

Záver

Všetci žijeme v období globálnych zmien, unikátnom pre celé ľudstvo. Dnes naša spoločná budúcnosť závisí od každého človeka a každý má príležitosť byť užitočný pre celú svetovú komunitu, keď vloží čiastočku svojich zručností a návykov v prospech všetkých ľudí. Zjednotenie na základe ľudskosti je nutné aj kvôli prežitiu našej civilizácie, veď žijeme v období globálnej zmeny klímy.

Na platforme Medzinárodného spoločenského hnutia ALLATRA sa milióny ľudí z celého sveta zjednocujú na myšlienke vybudovania Tvorivej spoločnosti, ktorá zodpovedá potrebám každého človeka na Zemi.

Dnes je hlavnou úlohou povedať všetkým ľuďom na planéte, že Tvorivá spoločnosť sa už buduje. To umožní v najkratšej lehote vybudovať spoločnosť mieru a vytvoriť podmienky pre prejavenie najlepších ľudských vlastností.

Každý, kto sa chce pripojiť k miliónom už konajúcich ľudí na celom svete, sa môže podrobnejšie oboznámiť s projektom na stránke https://allatraunites.com/sk.

 

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO