Anomálne počasie na začiatku jari 2021

Anomálne počasie na začiatku jari 2021

Medzi všetkými teplotnými rekordmi, ustanovenými za posledné roky na planéte, patrí viac ako 90% maximálnej teplote vzduchu. Príčinou je práve cyklická zmena klímy na Zemi, o čom už rozprávajú mnohí svetoví vedci.

Rekordné sneženie v USA

14. marca rekordne nasnežilo v meste Cheyenne vo Wyomingu. Silne nasnežilo aj v štáte Colorado. Niekde za noc napadlo do 48 cm snehu.

Mráz vo Fínsku

9. marca klesla v meste Kuhmo teplota vzduchu na -38,9° C. To je najnižšia marcová teplota vo Fínsku za posledných 23 rokov.

Poveternostné anomálie v Rusku

3. marca sa ustálili rekordné mrazy v Evenkovsku (Krasnojarský kraj). V Ture (-50,7° C) a v Tutončanoch (-53,0° C) boli obnovené marcové rekordy najnižšej teploty za celú históriu meteorologických pozorovaní! Stredná denná teplota vzduchu v prvých dňoch kalendárnej jari bola v Evenkovsku o 18-22 stupňov nižšie, ako je normou.

10. marca dosiahla minimálna teplota vzduchu vo Vologde -34,9° C. O 0,3° C bol prekonaný rekord najnižšej teploty mesiaca marec za celú históriu meteorologických pozorovaní.

11. marca boli prekonané minimálne denné rekordy teploty v mnohých subjektoch krajiny:

 • v Jamalsko-Neneckom autonómnom okruhu: v Salecharde (-43,9° C) a Nadyme (-44,4° C);
 • v Smolenskej oblasti: vo Vjazme (-29,3° C);
 • vo Vologodskej oblasti:  vo Vologde (-27,2° C ) a Čerepovci (-28,1° C );
 • v Jaroslavlianskej oblasti: v Pereslavli- Zalesskom (-26,5° C); 
 • vo Vladimírskej oblasti: vo Vladimíre (-22,9° C);
 • v Moskovskej oblasti: v Kolomne (-26,1° C);
 • v Tulskej oblasti: v Tule (-24,4° C);
 • v Oriolskej oblasti: v Orle (-23,4° C);
 • v Lipeckej oblasti: v Jelci (-21,7° C);
 • v Penzianskej oblasti: v Penze (-24,7° C);
 • v Tambovskej oblasti: v Tambove (-24,5° C);
 • v Udmurtsku: v Iževsku (-25,0° C);
 • v Samarskej oblasti: v Samare (-21,4° C);
 • v Saratovskej oblasti: v Balašove (-22,8° C).

Anomálne počasie na začiatku jari 2021
Anomálne počasie na začiatku jari 2021
Anomálne počasie na začiatku jari 2021
Anomálne počasie na začiatku jari 2021
Anomálne počasie na začiatku jari 2021

16. marca sa ustálilo anomálne teplé počasie v Amurskej oblasti, Židovskej autonómnej oblasti a Prímorskom kraji. Vo väčšine sídiel boli prekonané denné rekordy maximálnej teploty vzduchu. V Južno-Sachalinsku bol stanovený nový rekord +13,0° C.

Horúčava v Spojených arabských emirátoch

5. marca bola v SAE naraz na troch meteorologických staniciach zaznamenaná teplota vzduchu nad 40° C. Obnovený bol rekord najskoršieho dátumu so 40 stupňovou horúčavou v krajine. Na stanici Al Tawi bola zaregistrovaná teplota +41,1° C. 

Extrémna horúčava v Južnej Afrike

13. marca sa ustálila extrémna horúčava na pobreží JAR. V meste East London bol prekonaný absolútny rekord najvyššej teploty vzduchu za celú históriu meteorologických pozorovaní. Cez deň sa vzduch zohrial na +44° C. Horúčavu zapríčinil katabatický (padavý) vietor „berg“ – to je horúci suchý vietor, ktorý fúka dolu Veľkým zrázom z vysokej centrálnej plošiny smerom k pobrežiu.

Teplotný rekord v Mexiku

11. marca sa vzduch na meteorologickej stanici Catarinitas v mexickom štáte Chiapas zohrial do +44,4° C. V danej chvíli je to najvyššia teplota na severnej pologuli v roku 2021.

Pribúdanie prírodných katastrof

Počet klimatických anomálií stúpa na celej planéte, rovnako ako množstvo iných prírodných katakliziem. Zmeny klímy sú cyklickým procesom, ktorý ľudstvo nemôže ovplyvniť. Ale môžeme sa zjednotiť, aby sme toto obdobie prekonali. Každý z nás nesie zodpovednosť za budúcnosť. Každý vytvára našu spoločnú realitu. Dobrý svet sa sám od seba nezjaví. Treba ho budovať, a to všetkými spoločne.

Po zjednotení ľudstvo môže prekonať toto obdobie klimatických skúšok. Dnes sa už desiatky miliónov ľudí pripájajú k budovaniu Tvorivej spoločnosti – jediného reálneho východiska z klimatického kolapsu. Je to nový vektor rozvoja, ktorý je dnes skutočným východiskom pre našu civilizáciu.

20. marca 2021 sa o 16:00 SEČ uskutočnila medzinárodná online konferencia „TVORIVÁ SPOLOČNOSŤ. O ČOM SNÍVALI PROROCI“.

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO