Informačně-analytický portál
    

Anomálna horúčava na planéte, júl 2023

Anomálna horúčava na planéte, júl 2023

4. júl 2023 bol najteplejším dňom na planéte za viac ako storočie. Priemerná teplota vzduchu na planéte dosiahla rekordných +17,23° С.

Okrem toho bola 3. júla v Antarktíde na stanici akademika Vernadského zaznamenaná rekordná teplota pre toto ročné obdobie: +8,7° C.

Hrozné dôsledky klimatických zmien

Svetové správy v poslednom čase čoraz častejšie informujú o fatálnych dôsledkoch klimatických zmien, ktoré sú mimoriadne znepokojujúce. Pre väčšinu ľudí sa taký jav ako sucho nezdá byť niečím strašným. Dlhšie obdobia sucha však môžu spôsobiť toľko škôd ako najsilnejšie katastrofy, spôsobiť neúrodu, hlad a vodné krízy.

Obyvatelia niektorých krajín dnes čelia strašným následkom sucha: strate úrody a vodnej kríze.

Vedci dlhodobo upozorňujú, že klimatické zmeny zvyšujú okrem ekonomických aj riziko ďalších kríz, vyvolávajú vojny a boj o prírodné zdroje potrebné pre život. A tento problém nedokáže vyriešiť žiadna krajina sama.

Vedci tiež vyhlasujú, že je možné zachrániť našu planétu a že celé ľudstvo môže prežiť len vtedy, keď sa zjednotia všetci ľudia a ich vedecký potenciál. Viac sa o tom môžete dozvedieť na globálnom fóre „Globálna kríza. Východisko existuje".

(Pozn. - z dôvodu reštrikčných pravidiel zo strany YouTube sa niektorým záujemcom video nemusí podariť zobraziť alebo prehrať. Ak sa tak stane, nájdete ho aj na alternatívnych kanáloch na platformách Odysee https://lnk.sk/ipb1 alebo Rumble https://lnk.sk/kwu7

  
Hodnocení: 5 / 5 z 12
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO