Anomálna horúčava v Arktíde, august 2019

Anomálna horúčava v Arktíde, august 2019

Prvýkrát za celú históriu meteorologických pozorovaní bola severne od polárneho kruhu (meteorologická stanica Markusvinsa v severnom Švédsku) zaznamenaná teplota vzduchu +34,8°C.

Podľa údajov Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA) USA, v júli 2019 stúpla globálna teplota o 0,95°C nad priemer 20. storočia.

Týmto sa júl stal najhorúcejším za 140 rokov, keď prekonal rekord roku 2016.

Kataklizmy. Existuje východisko?

Zem vošla do epochy globálnych katakliziem. A tento proces je nezvratný. Pre nás - ľudstvo, je životne dôležité skonsolidovať sa do jednotnej družnej rodiny, aby sme dôstojne, ako Ľudia, prežili toto obdobie.

A my sme to už začali robiť! Príkladom toho je – MSH „ALLATRA“.

Ľudia sa zjednocujú kvôli vytvoreniu tvorivej spoločnosti, kde je hlavnou cennosťou život. Každý deň sa k Hnutiu pripájajú ľudia z celého sveta. 

Pripojte sa i Vy! Spoločne môžeme mnohé!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 24

Komentáře (1)

Ivan
Ivan #

To sú veci! Je pravda, že v júli je na severnej pologuli leto a na južnej zima, ale teplotné rekordy sú pre našinca aj tak zvláštne. 7. 7. 2019 namerali v Urupeme (Brazília) -9,2°C a o pár dní nato, 26.7. 2019, na polárnom kruhu vo Švédsku +34,8°C! Brazílska Urupema, nachádzajúca sa relatívne blízko obratníka kozorožca (asi 500 km smerom k polárnemu kruhu), je vzdialená od južného polárneho kruhu cca 4 300 km smerom k rovníku (na severnej pologuli je na rovnakej zemepisnej šírke egyptské letovisko Šarm aš-Šajch), ku ktorému to má bližšie o cca 1 200 km (približne 3 100 km). Švédska Markusvinsa je od rovníka vzdialená asi 7 400 km.

Aj tieto čísla dokumentujú, že klimatické zmeny sú tu, sú vážne, rýchle - a sú všade, na celej planéte. Naozaj nikto z nás nie je pred nimi zabezpečený. A je najvyšší čas prestať si domýšľať, že katastrofy budú len "tam" a že to "oni" budú chcieť prísť ku nám. Môže to byť aj presne naopak - môžbyť my "budeme veľmi-veľmi chcieť" prísť tam, hocikam, len aby sme prežili (možno aj do Pakistanu, Burundi, či Somálska, alebo na Sibír - veselá predstava, však?). Východisko existuje, píše sa o ňom aj v tomto, aj vo všetkých ostatných článkoch na tejto stránke. Počet prečítaní týchto článkov zatiaľ nedáva veľkú nádej na to, že sa tieto informácie dostanú včas do dostatočne širokého povedomia a mnohí ľudia vôbec nebudú ani len tušiť, čo a prečo sa deje a čo s tým robiť. Ak si ktokoľvek myslí, že stojí za to tieto (nielen tento) články (aktívne) šíriť medzi ostatných ľudí, môže to urobiť. Každý jeden šíriteľ je pre ľudstvo dôležitý a zaslúži si vďaku.ZPRÁVY


VIDEO