Anomálna horúčava v Európe, jún 2019

Anomálna horúčava v Európe, jún 2019

Koniec júna 2019 sa pre viaceré európske krajiny stal anomálne horúcim.

Podľa údajov AccuWeather sa 27. a 28. júna teplota vzduchu v Madride (Španielsko) zohriala na +39°C, čo presahuje 24 hodinový priemer o 9°C.

V Miláne (Taliansko) dosiahla 27. júna teplotu +37°C, čím presiahla denný priemer o 10°C.

S vysokými teplotami sa stretli obyvatelia juhu Francúzska. 27. júna v mestečku Privas v departemente Ardèche ukázali stĺpce ortuťových teplomerov +40°C (pri dennom priemere +27°C).

V meste Lurdy boli 26. a 27. júna zaznamenané teploty +35°C, čo presahuje priemer o 12°C a v meste Nîmes (department Gard) +39°C.

26. júna vo francúzskom meste Avignon, nachádzajúcom sa v departmente Vaucluse sa teplota zohriala na +39°C a nasledujúci deň na +40°C.

28. jún sa stal najhorúcejším dňom vo Francúzsku. V obci Gallargues-le-Montueux sa cez deň vzduch zohrial na rekordných +45,8°C. 

28. júna boli nové teplotné rekordy zaznamenané v Nemecku, Poľsku i Česku. V obci Coshen (spolková krajina Brandenbursko, Nemecko) bola zaregistrovaná teplota +38,6°C. V meste Radzyń Podlaski (Poľsko) dosiahla teplota vzduchu +38,2°C a v českej obci Doksany +38,9°C.

Zmena klímy na planéte

Ľudia žijúci v rôznych častiach sveta sa stále častejšie stretávajú s úkazmi, ktoré sa skôr považovali za anomálne. Rekordná horúčava, rekordné zrážky, rekordné mohutné záplavy... V posledných mesiacoch sa v klimatických správach stále častejšie hovorí o rekordoch a anomáliách.

To, čo sa deje vo svete, hovorí o globálnej zmene klímy na Zemi. Dnes je zvlášť dôležité zjednotenie celého ľudstva na základe družby a tvorenia. A je to reálne. K zjednoteniu už dochádza. 11. mája 2019 prebehla prvá medzinárodná konferencia, organizovaná tisíckami ľudí z rôznych krajín sveta.

Prvýkrát v dejinách našej civilizácie sa ľudia dokázali porozprávať bez sprostredkovateľov a posúdiť najdôležitejšie otázky spoločnosti. Bolo prijaté rozhodnutie stretnúť sa znova o rok.

9. mája 2020 sa uskutoční druhý telemost „Spoločnosť. Posledná šanca“, na ktorý sú pozvaní všetci ľudia planéty. Spoločne môžeme zmeniť vektor rozvoja spoločnosti zo zhubného spotrebiteľského na duchovno-tvorivý.

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO