Anomálne sneženie v krajinách sveta, september 2019

Anomálne sneženie v krajinách sveta, september 2019

Na začiatku septembra 2019 došlo pre toto obdobie k neobvykle výdatnému sneženiu v rôznych kútoch planéty.

Od 6. do 8. septembra napadol sneh v rakúskych, talianskych a švajčiarskych Alpách. Len za pár dní na rakúskych ľadovcoch Hintertux a Stubai napadlo do 40 cm zrážok, v priesmyku Stelvio (Taliansko) – do 50 cm.

So silným snežením sa stretli aj obyvatelia Ruska. 8. septembra v Krasnodarskom kraji, v oblasti Krasnej Poljany Veľkého Soči, napadol prvý sneh. Tak skoré zimné počasie tu nepozorovali už 30 rokov.

11. septembra postihla obyvateľov Noriľska metelica. Výdatné sneženie je obvyklým septembrovým javom pre mesto, nachádzajúce sa na severe Krasnojarského kraja. Avšak metelice sa v tomto ročnom období pozorujú zriedkavo.

Anomálne silné sneženie prešlo aj v Argentíne, kde už nastúpila jar. Obyvatelia vykladajú na sociálne siete fotografie s vysokými závejmi.

3. septembra tu bol zaregistrovaný 12 hodinový mráz. V údolí Uco klesla teplota na -8°C. V meste Cipolletti ukázal stĺpec ortuťového teplomera -6°C a v meste Cinco Saltos -9°C. V dôsledku toho boli nanesené škody poľnohospodárstvu.

Zmena klímy na planéte

Klíma sa globálne mení a tieto zmeny prebiehajú tak prudko, že pre ich spozorovanie netreba byť špecialistom. Globálne premeny klímy idú vždy ruka v ruke s kataklizmami, niekedy veľmi ničivými.

Pri stretnutí sa s nešťastím ľudia často dúfajú v pomoc a podporu rovnakých ľudí, ako sú oni sami. Od toho, ako dokážeme prijať iného človeka, podať mu ruku priateľstva, pomôcť mu slovom i skutkom, závisí, ako ľahko my ako ľudstvo prejdeme toto zložité obdobie klimatických skúšok.

Zjednotenie na osnove ľudskosti a dobra – záruka prežitia celej civilizácie! 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 12
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO