Informačně-analytický portál
    

Divoká búrka v západnej Európe

Divoká búrka v západnej Európe

Klíma pokračuje vo svojom ničivom ataku. 19. mája živel naplno zasiahol západnú Európu – Belgicko a Holandsko.

Živel pripravil o život desiatky ľudí, a hlásení sú aj nezvestní. Brusel doslova plával. Ulice mesta sa premenili na rieky, ktoré strhávali všetko, čo sa im postavilo do cesty – domy, mosty, autá, cesty, z dôvodu čoho ľudia museli viac ako 24 hodín sedieť na strechách domov bez akéhokoľvek jedla v očakávaní záchrany. Búrka priniesla žiaľ a deštrukciu mnohým belgickým rodinám a takisto obrovské materiálne škody samotnému štátu. 20. máj bol vyhlásený za deň štátneho smútku.

Divoká víchrica s búrkami, dažďom i ľadovcom nezasiahla len Belgicko, ale aj Holandsko, kde rýchlo zatopila niekoľko sídiel. Nárazy vetra dosahovali do 100 km/h. Zdá sa, že klíma si „spočítala“, že je to málo a v ten istý deň pridala ešte piesočnú búrku.

Záchrana je v zjednotení

Klíma každým dňom stále viac a viac rozrušuje našu planétu i náš obvyklý spôsob života a neľutuje nikoho a nič na svojej ceste. Vtrháva do našich domovov, vytrháva ľudí z postelí a vyhadzuje ich na ulicu, pričom im berie to najcennejšie – život!

Ale čo my, ľudia?

V tom istom okamihu, kedy už nešťastie vkročilo do nášho domu, zomkli sme sa a postavili sme sa tvárou v tvár spoločnému nepriateľovi? Dnes tak, ako nikdy, nastal čas pre zjednotenie všetkých obyvateľov planéty kvôli jednému cieľu – záchrane celého ľudstva!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO