Informačně-analytický portál
    

Silné zemetrasenie v Číne, január 2020

Silné zemetrasenie v Číne, január 2020

19. januára 2020 došlo v Ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang, rozkladajúcej sa na severozápade Číny, k silnému zemetraseniu s magnitúdou 6,0. Žiaľ, sú i mŕtvi.

Hypocentrum udalosti ležalo v hĺbke 11 km a epicentrum sa nachádzalo 56 km od okresu Jiashi. Zaznamenaná bola aj séria následných otrasov s magnitúdou do 4,9. Približne 97 000 ľudí pocítilo silné podzemné otrasy.

V dôsledku toho sa na viac ako 1 000 budovách vytvorili trhliny. Z nebezpečných oblastí bolo evakuovaných viac ako 4 800 obyvateľov. Tisíce ľudí sa zapojili do záchranných prác.

Silné zemetrasenie v Číne, január 2020
Silné zemetrasenie v Číne, január 2020
Silné zemetrasenie v Číne, január 2020
Silné zemetrasenie v Číne, január 2020
Silné zemetrasenie v Číne, január 2020

Niekoľko dní predtým, 14. januára, došlo v meste Si-ning v provincii Čching-chaj k prepadnutiu pôdy. Zahynuli pri tom ľudia a viac ako 20 ľudí bolo zranených. Prepadla sa plocha s výmerou okolo 80 m2.

Globálna zmena klímy

Ku zmene klímy dochádza na celej planéte. Sila katakliziem stúpa. Stúpa aj počet klimatických utečencov. Živly nútia ľudí opúšťať svoje domovy a všetky nahromadené cennosti, aby si zachránili najhlavnejšie – svoj život a životy svojich blízkych.

Technické možnosti dnes nie sú schopné zastaviť proces globálnej zmeny klímy. Ale môžeme sa zjednocovať, smerovať naše úsilie na vzájomné informovanie sa, rozpamätať sa, že my všetci sme jediným, v každom z nás je duša, dobrota, túžba po radosti a šťastí! Aj keď sme nositeľmi rôznych tradícií a vierovyznaní, môžeme chápať jeden druhého a žiť v mieri, veď pramene lásky a dobroty sú u všetkých jediné. A ľahké je vybudovať tvorivú spoločnosť spoločne, keď na prvé miesto postavíme hodnotu života každého človeka.   

Potom nebude strašné, keď časť ľudí prejde z jedného bodu planéty do druhého. Všade sa u nás nájde miesto. Rad-radom možno spať a rad-radom možno  pracovať. Hlavne, že sú všetci živí a sýti. Vari to nie je tak? A všetci sú v láske. Ale toto je možné iba v tom prípade, keď sa dosiahne pochopenie v každej rodine, v každom človeku a keď sa celé ľudstvo stane jednou rodinou. A to je možné iba v Pravde, v láske, v skutočnej duchovnej slobode.“ (citát I.M. Danilova z relácie „Prichádza to. It is coming“).

  
Hodnocení: 5 / 5 z 16
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO