Silný ľadovec v krajinách Afriky, november 2019

Silný ľadovec v krajinách Afriky, november 2019

17. novembra spadol ľadovec s rozmermi prepeličieho vajca v meste Mbabane, hlavnom meste Eswatini v južnej Afrike. 

18. novembra silný ľadovec zasypal mesto Ermelo v provincii Mpumalanga v Juhoafrickej republike. Niektoré krúpy boli veľkosti golfovej loptičky a dokonca i väčšie. Ľadovec otĺkol stromy i automobily.

Anomálne počasie

Stále častejšie prichádzajú obyvatelia planéty do rozpakov, vidiac neuveriteľné množstvo zrážok, občas tak anomálnych, že ohrozujú životy ľudí. Klíma sa mení a prebieha to veľmi rýchlo, kataklizmy naberajú silu.

Stále viac vedcov otvorene a čestne hovorí o globálnych zmenách klímy, nachádzajúc nové potvrdenia, že príčinou týchto zmien sú cyklické procesy a nie vplyv antropogénneho faktora. Samozrejme, je veľmi dôležité starať sa o prírodu, o ekológiu, ale dôležité je aj uvedomiť si rozsah tých zmien, ku ktorým teraz dochádza na planéte.  Veď práve ich globálnosť dáva pochopenie, aké nutné je teraz spojiť úsilie, schopnosti a návyky každého človeka na Zemi. Od tohto závisí život všetkých ľudí na planéte. Veď tie kataklizmy, ktoré každodenne pozorujeme, nemajú hranice.   

Uvedomujúc si dôležitosť a aktuálnosť problémov, spojených s rýchlymi klimatickými zmenami a chápajúc, že v danej situácii mlčanie a nečinnosť stoja milióny ľudských životov, účastníci MSH „ALLATRA“ iniciovali prvý medzinárodný telemost „Klíma. Budúcnosť je teraz“. 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 11
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO