Lesný požiar v Katalánsku (Španielsko), jún 2019

Lesný požiar v Katalánsku (Španielsko), jún 2019

26. júna 2019 vzbĺkol v provincii Tarragona (Katalánsko, Španielsko) lesný požiar. Len za prvých 24 hodín bolo zničených 4 000 ha lesa. K večeru 27. júna sa toto číslo zväčšilo ešte o 1 500 ha.

Tento požiar bol nazvaný najsilnejším v Katalánsku za posledných 20 rokov.

Desiatky ľudí vyšli do boja s ohňom, avšak hasenie je komplikované silnou horúčavou, ktorá sa ustálila prakticky vo všetkých kútoch krajiny. Teplota vzduchu v 11 východných a centrálnych španielskych provinciách stúpla na vyše 40°C.

Z nebezpečnej oblasti bolo evakuovaných 40 ľudí.

Čas brať zodpovednosť

Často ľudia, uvažujúc o kataklizmách, vkladajú nádej na kohosi: „vedci upozornia“, „Vláda sa postará“... Avšak v skutočnosti tí, ktorí boli postihnutí prírodnými katastrofami, sa často môžu spoliehať iba na pomoc ľudí vo svojom okolí. 

Je čas pre nás všetkých vziať na seba zodpovednosť za budúcnosť ľudstva. A v prvom rade si klásť otázku: „Čo som urobil dnes, aby zajtra všetci žili v mieri?“ Veď práve mierové spolužitie národov, ich družba a vzájomná pomoc sú jediným východiskom v podmienkach globálnych katakliziem. Len vzájomne sa podporujúc a zomknúc sa do jednej rodiny, môžeme dôstojne prežiť toto zložité obdobie klimatických skúšok.

Budúcnosť celého ľudstva je v rukách – každého človeka!

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO