Informačně-analytický portál
    

Lesné požiare, koniec júla 2023

Lesné požiare, koniec júla 2023

Posledných 10 dní v júli 2023 sa ukázali byť anomálne horúcimi pre mnohé oblasti planéty. Lesy vzbĺkajú ako zápalky a plamene sa rýchlo šíria  do obývaných sídiel.

23. júla bolo v dôsledku lesného požiaru naliehavo evakuovaných asi 20 000 obyvateľov ostrova Rodos a 2 500 obyvateľov ostrova Korfu v Grécku

Lesné požiare, koniec júla 2023
Lesné požiare, koniec júla 2023
Lesné požiare, koniec júla 2023

Lesný požiar prinútil 24. júla obyvateľov vilájatu Bejaia v Alžírsku opustiť svoje domovy, z ktorých mnohé zhoreli. S prírodným požiarom bojujú aj obyvatelia susedného Tuniska, kde teplota vzduchu vystúpila na +49° C. Požiar tu zničil 450 hektárov porastu.

V ten istý deň bol kvôli prírodnému požiaru zavedený červený stupeň pohotovosti v obci Alto Carmen v Čile. Požiar sa dostal do blízkosti domov.

25. júla vypukol prírodný požiar vo Villeneuve-Loubet (Francúzsko), v okolí Kemeru a na predmestí Istanbulu (Turecko), ako aj v Palerme (Taliansko). V Palerme požiar zasiahol obytné budovy.

Lesný požiar zachvátil 26. júla horské masívy neďaleko prístavného mesta Latakia v Sýrii. Obyvatelia osady Mashkeit boli evakuovaní. Masívny prírodný požiar zničil lesy aj v okolí Lisabonu v Portugalsku.

V ten istý deň zachvátil lesný požiar rezerváciu Mojave v južnej Kalifornii v USA. Do 31. júla plamene zničili viac ako 30 000 hektárov lesa. Požiar vysoký až 6 metrov prekročil štátnu hranicu a rozšíril sa do lesov Nevady.

27. júla zachvátili plamene chorvátsky ostrov Čiovo.

29. júla sa do boja s lesnými požiarmi pustili obyvatelia argentínskej provincie Cordoba.

Kanada už mesiace bezúspešne bojuje s rozsiahlymi lesnými požiarmi. Do 29. júla bolo v krajine 880 prírodných požiarov. Toto obdobie požiarov bolo najväčšie a najničivejšie v histórii pozorovaní počasia v Kanade. Počas tejto doby museli svoje domovy opustiť obyvatelia viac ako 730 sídiel. Oheň už prekročil hranice krajiny a vtrhol do Spojených štátov, kde už bolo spálených asi 2 000 hektárov vegetácie.

Proroctvá o Súdnom dni sa dnes NAPĹŇAJÚ

Prečo sú ľudstvu poskytnuté predzvesti Súdneho dňa? Uveríme posolstvám Ježiša Krista? Stihneme rozpoznať staroveké proroctvá? Rozumieme tomu, čo sa práve teraz deje po celom svete?

Aby sme oddelili pravdu od lží, aby sme pochopili, čo sa teraz skutočne deje, musíme sa zjednotiť okolo jedinej myšlienky pre všetkých – vybudovania Tvorivej spoločnosti! Závisí od toho NÁŠ ŽIVOT!

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO