Informačně-analytický portál
    

Blesky – nový rekord pri severnom póle, marec 2020

Blesky – nový rekord pri severnom póle, marec 2020

Vedci odhalili, že skrytá búrka stanovila nový rekord týkajúci sa najbližšieho úderu blesku, ktorý bol zaznamenaný 117 km od severného pólu.

Pre Arktídu to bol predtým pomerne zriedkavý jav, keďže blesky zvyčajne vznikajú v teplejších šírkach.

Počas búrky bolo zaregistrovaných viac ako 1 000 úderov bleskov. Ďalšie výskumy potvrdili, že bleskov je na sever od 80. stupňa severnej šírky viac, ako v posledných rokoch. A najsevernejší blesk v búrke bol zaznamenaný na 88. stupni severnej šírky.

Za rok 2019 meteorologické detektory zaregistrovali viac arktických bleskov na sever od 85. stupňa SZŠ, ako za predchádzajúcich 6 rokov dokopy.

Narastanie počtu klimatických anomálií. Rozvoj vedy v tvorivej spoločnosti.

Každý človek sa na ľubovoľnom mieste planéty môže presvedčiť, že preňho obvyklý svet postupne stráca svoj známy obraz. Na púšti padá sneh a kvitnú kvety; vznikajú smršte a hurikány na územiach, kde tieto úkazy nie sú typické; silu naberajú požiare, záplavy, stále častejšie sú zemetrasenia. Sila a frekvencia klimatických anomálií narastá. Dnes mnohí vedci tvrdia, že rezultát globálnych klimatických zmien nie je spôsobený antropogénnym faktorom, ale dôsledkom cyklickosti procesov, ktoré prebiehajú na Zemi i vo Vesmíre. Ako má prežiť ľudstvo v podmienkach blížiacich sa klimatických katakliziem? Východisko existuje iba v podmienkach tvorivej spoločnosti, v ktorej život každého je najvyššou hodnotou na Zemi. V spoločnosti, v ktorej si ľudia nezávisle od krajiny prežívania, náboženských názorov i farby kože podávajú navzájom pomocnú ruku – existuje budúcnosť!

Sme úplne závislí od Slnka. Interview s vedcom Nikolajevského astronomického observatória:

 

 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 33
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO