Informačně-analytický portál
    

Silná slnečná erupcia, júl 2023

Silná slnečná erupcia, júl 2023

2. júla 2023 o 23:14 (UTC) došlo na Slnku k najsilnejšej erupcii triedy X za posledných 20 rokov, ktorej priemer je 7-krát väčší ako priemer Zeme. Erupcii bola pridelená kategória X1. A hoci výtrysk energie nebol sprevádzaný výronom koronálnej hmoty, v Severnej Amerike viedol k prerušeniu rádiovej komunikácie.

Dnes Slnko prechádza vzostupným obdobím na trajektórii svojho 11-ročného cyklu aktivity. Predtým vedci predpovedali všeobecný pokles slnečnej aktivity v súčasnom 25. cykle v porovnaní s aktivitou v 24. cykle. Napriek predpovediam však aktivita Slnka rastie.

Predtým experti NASA a NOAA predpovedali, že vrchol 25. cyklu bude relatívne pokojný, s približne 115 slnečnými škvrnami v čase slnečného maxima. Ale už teraz podľa Kráľovského observatória Belgicka počet slnečných škvŕn dosiahol 21-ročné maximum a priemerný počet slnečných škvŕn v júni bol 163 za deň.

Dátum konca je známy. Čo urobíš ty?

Náš spoločný domov, planéta Zem, horí! Ale jeho obyvatelia, celé ľudstvo, sú väčšinou nečinní a najsmutnejšie na tom je, že mnohí o tom ani nevedia.

12. novembra 2022 sme sa na medzinárodnom online fóre „Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení“, dozvedeli, že už o 6 rokov sa náš obvyklý pohodlný život skončí. A čo sme ako ľudstvo urobili od oznámenia tohto dátumu?

Čo urobíš TY: budeš sa tváriť, že sa nič nestalo, alebo počúvneš hlas svojho rozumu a začneš konať?! VOĽBA JE NA TEBE!

Pridaj sa teraz! Kým ešte môžeme niečo zmeniť!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO