Informačně-analytický portál
    

Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko

Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko

Klíma pri svojom pokračujúcom ničivom pochode po planéte, sa prehnala veľmi silnou búrkou po severe Francúzska a juhovýchode Anglicka. 23. októbra katastrofálne poveternostné podmienky zapríčinili prívalové dažde, silné vetry s rýchlosťou viac ako 200 km/h i tornádo.

Tornádo vo Francúzsku vyvracalo stromy a strhávalo strechy domov. Najviac boli zasiahnuté sídla Bihucourt a Bapaume, z ktorého bolo evakuovaných viac ako 150 ľudí. Po návrate ľudia zistili, že domy ako aj infraštruktúra mestečka sú silno poničené. Povyvracané stromy spôsobili značné škody – popretŕhali elektrické vedenie a polom dokonca zablokoval viaceré cesty v okolí. Zničené boli dve tretiny domov.

A veľmi silný lejak zapríčinil lokálne záplavy. Spolu so všetkými nešťastiami sa na sídla v oblasti zosypal ľadovec o veľkosti vlašského orecha, ktorý povytĺkal okná na budovách i automobiloch. Tornádo, ktoré sa oblasťou prehnalo, bolo najsilnejším v histórii.

Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko
Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko
Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko
Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko
Veľmi silné búrky ǀ Francúzsko ǀ Anglicko

Aj obyvatelia Anglicka prirovnávali tento deň ku koncu sveta – uragán vytrhával stromy aj s koreňmi a takisto strhával strechy zo stavieb. Prívalový dážď zatopil ulice v strednom a juhovýchodnom Anglicku. Vážne problémy zasiahli aj letisko Heathrow, na ktorom muselo byť kvôli výdatným zrážkam zadržaných viacero letov. Zastavený bol aj pohyb po železnici z dôvodu záplav a pováľaných stromov. Búrka poničila domy i administratívne budovy.

Začala apokalypsa? Aké je východisko?

Začala apokalypsa? Klíma berie ľudské životy, na celej planéte sú milióny utečencov. Nečakané tornáda, hurikány, smršte, miznúce rieky a vodné nádrže na celej planéte, posunuté je už zemské jadro a planéta sa rozšírila pozdĺž rovníka. Na čo čakáme? Veď zmeny klímy neprejdú, ale budú iba narastať. Uvedomíme si, že klíma je celoplanetárnym problémom, a preto si vyžaduje rovnakú kolosálnu pozornosť a sily na jej vyriešenie?

Desiatky vedcov už vypracovali analytickú prognózu na základe všetkých dostupných údajov – a je neradostná! V správe sa odhaľujú šokujúce zistenia na nasledujúcich 14 rokov, ktoré zasiahnu absolútne každého obyvateľa planéty.

Pri odhaľovaní tak horkej pravdy nám však odborníci vysvetľujú a ukazujú aj východisko zo vzniknutej vážnej situácie pre celé ľudstvo – a tým je vybudovanie Tvorivej spoločnosti, keďže iba na jej osnovách je možné zomknutie celého ľudstva a zjednotenie celého vedeckého potenciálu planéty.

12. novembra 2022 sa na platforme Tvorivá spoločnosť uskutoční medzinárodné online fórum Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení, ktoré sa bude simultánne tlmočiť do 150 jazykov sveta.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 11
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO