Invázia sarančí

Invázia sarančí

Obyvateľov Somálska zasiahli bezprecedentné humanitárne problémy – štát súčasne bojuje so sarančami i silnými záplavami. Invázia saranče všežravej (koníka kŕdľového) nadobudla katastrofické rozmery. Intenzitu explózie sarančí vo Východnej Afrike ovplyvnila zmena klímy. Dažde a vetry sú dvomi najpriaznivejšími faktormi pre rozmnoženie saranče všežravej a jej prudké rozšírene do oblastí, kde bola ešte donedávna situácia pod kontrolou.

Vyliahnuté larvy boli v Somálsku spozorované na severozápadnom pobreží a na severovýchode, kde už začali vznikať mladé kŕdle.

V Saudskej Arábii šírenie sarančí pokračuje a vytvára riziko premiestnenia škodcov do vnútrozemia.

Myšacia apokalypsa

Veľká časť Austrálie je sužovaná myšami. Státisíce myší pobehujú v stodolách a domoch, prenikajú do všetkých miest Nového Južného Walesu, Queenslandu, Južnej Austrálie i Victorie. Hlodavce požierajú siatiny, hryzú elektroinštalácie a nachádzajú ich vo vreciach s obilím.

Myši sa začínajú rozmnožovať vo veku šesť týždňov a potom vrhajú každých 19-20 dní. Môžu mať do 10 mláďat vo vrhu a to znamená, že tempá rastu sú skutočne ohromné. Akonáhle vrhnú, môžu opäť ogravidnieť. K ďalšiemu vrhu dochádza, kým ešte kŕmia predchádzajúci.

My môžeme žiť inak

O zhubnosti spotrebiteľskej spoločnosti už hovoria mnohí ľudia na planéte. Spoločnosť vstúpila do krízovej etapy svojho rozvoja. Svedčí o tom množstvo faktorov, ktoré nie sú vždy ohlasované v masmédiách. Ľudský život sa každým dňom stáva nestabilnejším a nechránenejším. Pre prekonanie všetkých katakliziem a zachovanie života každého človeka je potrebný ušľachtilý formát spoločnosti, líšiaci sa od spotrebiteľského formátu.  

Východiskom z krízovej patovej situácie, v ktorej sa nachádza súčasné ľudstvo, je prechod od spotrebiteľského formátu spoločnosti na Tvorivý. Formát Tvorivej spoločnosti v plnej miere odráža požiadavky samotných ľudí na tvorivý vektor rozvoja. Ich zavedenie na legislatívnej úrovni zabezpečí hodnotu života každého človeka na Zemi i dôstojné životné podmienky, nech by sa nachádzal kdekoľvek a nech by bol kýmkoľvek. 

Pridať sa a podporiť myšlienku Tvorivej spoločnosti môžete zaregistrovaním sa na tomto odkaze. Každý môže zdieľať túto myšlienku s priateľmi, porozprávať, ako vidí realizáciu 8 osnov Tvorivej spoločnosti, kde je najvyššou hodnotou ľudský život. Práve my a práve teraz formujeme našu budúcnosť.

Vložené video obsahuje CZ a SK titulky

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO