Informačně-analytický portál
    

Záplavy v Rumunsku, júl 2023

Záplavy v Rumunsku, júl 2023

5. júla 2023 sa v obci Palanca v Rumunsku vyskytla blesková povodeň. Prúdy vody priniesli veľké balvany, ktoré zavalili desiatky domácností.

Záplavy v Rumunsku, júl 2023
Záplavy v Rumunsku, júl 2023
Záplavy v Rumunsku, júl 2023
Záplavy v Rumunsku, júl 2023

Klíma. Rozhodujúci moment

Nikolaj Nikolajevič Zavališin, vedúci oddelenia hydrometeorológie a ekológie Sibírskeho regionálneho vedecko-výskumného inštitútu v rozhovore špeciálne pre kanál „Opýtaj sa vedca na klímu“ v rámci projektu Tvorivá spoločnosť hovoril o svojom výskume, ktorý vysvetľuje procesy prebiehajúce na planéte.

N.N. Zavališin porozprával o slnečno-zemských súvislostiach, o faktoroch ovplyvňujúcich klimatickú zmenu aj o zlomovom okamihu v procese klimatickej zmeny na planéte.

V jednoduchom a prístupnom jazyku odpovedal Nikolaj Nikolajevič s množstvom grafov a nákresov na vzrušujúce otázky výskumných novinárov.

Dotkli sa aj postavenia vedcov v súčasnom svete. Čo treba zmeniť, aby moderná veda viac lákala mladú generáciu a bola aj chrbtovou kosťou rozvoja civilizácie? Projekt Tvorivá spoločnosť je aktuálny pre akúkoľvek oblasť činnosti spoločnosti. Všetci ľudia by predsa mali mať slušné životné a pracovné podmienky, byť materiálne zabezpečení, aby mali možnosť tvorivého, osobného rozvoja, kvalitnej rekreácie a iných benefitov. 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 8
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO