Informačně-analytický portál
    

Záplavy na Fidži, marec 2020

Záplavy na Fidži, marec 2020

19. marca 2020 sa na teritórium Fidži osopili silné dažde. V ich dôsledku vznikli v niektorých častiach krajiny záplavy. Miestami za 24 hodín spadlo 200 mm zrážok. Pritom v rôznych oblastiach Fidži kolíše mesačný priemer medzi 180 až 200 mm.

V meste Nausori (centrálny obvod na ostrove Viti Levu) boli kvôli zaplaveným cestám miestni obyvatelia odrezaní od vonkajšieho sveta. Povodne a zaplavené domy boli zaznamenané aj v meste Navua.

Podľa informácií Správy ciest boli uzatvorené niektoré cesty v centrálnych, západných a severných oblastiach krajiny.

20. marca bol v provincii Namosi zaregistrovaný veľký zosuv a došlo, žiaľ, aj k úmrtiam. Silné dažde a náhle záplavy odrezali stovky obyvateľov od vonkajšieho sveta.

Globálne kataklizmy

Na územiach rôznych miest a krajín sú stále častejšie registrované ničivé kataklizmy, ktoré boria obvyklý spôsob života miestnych obyvateľov. Stále častejšie kataklizmy berú ľudské životy. Zem vstúpila do epochy globálnej zmeny klímy, o čom hovoria mnohí svetoví vedci. Sú to tie klimatické zmeny, ku ktorým už v histórii planéty dochádzalo pred 12 000 rokmi.

Žiaľbohu my, ľudstvo, globálne kataklizmy ovplyvniť nemôžeme. Ale môžeme sa zomknúť pred tvárou hrozby, ktorá zavisla nad celou civilizáciou. Môžeme sa zjednotiť na morálno-mravnom, duchovnom základe. A prejsť týmto zložitým obdobím, pomáhajúc si navzájom, prichádzajúc na pomoc ľuďom v okolí vtedy, kedy je táto pomoc potrebná. Ako civilizácia dokážeme v podmienkach súčasných globálnych výziev prežiť, len keď sa zjednotíme do jednej veľkej družnej rodiny. 

Podrobnejšie sledujte v relácii „Zmena klímy. Začiatok veľkého nešťastia“:

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO