Informačně-analytický portál
    

Záplavy v Sýrii, marec 2023

Záplavy v Sýrii, marec 2023

Od 16. do 18. marca zasiahli severné oblasti Sýrie výdatné dažde, ktoré zapríčinili rozsiahle záplavy. Živly spôsobili škody na infraštruktúre sídiel a na poľnohospodárskych pozemkoch. Mnohé rodiny zostali bez strechy nad hlavou. Žiaľ, niekoľko ľudí pri záplavách zahynulo.

Mimoriadne vážna situácia vznikla v Abu Khashabe – stanovom tábore, kde žije asi 10 000 utečencov. Špinavá voda presakuje do stanov a ešte viac zhoršuje aj tak ťažké podmienky pre život zasiahnutých ľudí.

Záplavy v Sýrii, marec 2023
Záplavy v Sýrii, marec 2023
Záplavy v Sýrii, marec 2023

Naozaj nie je možnosť pomôcť?

V spotrebiteľskej spoločnosti ľudia, ktorých postihli prírodné živly, často zostávajú na ulici bez existenčných prostriedkov. Naozaj nemáme obydlia pre týchto ľudí? Nemáme možnosť ich zabezpečiť všetkým nevyhnutným? Vari sa ako spoločnosť nemôžeme postarať o tých, ktorí v kataklizmách stratili úplne všetko?

Možnosť pomôcť určite existuje. Ale v našom spotrebiteľskom svete sú peniaze nad životom človeka. Musíme zmeniť priority. Život človeka musí byť najvyššou hodnotou – a nie na papieri, ale v skutočnosti. Vtedy sa nájdu všetky prostriedky pre zachovanie životov.

Realizáciou projektu Tvorivá spoločnosť ochránime život každého, pretože do Ústav bude vnesených 8 osnov Tvorivej spoločnosti. A to predpokladá, že každý človek bude zabezpečený všetkým potrebným pre život. Sme schopní vybudovať svet, kde bude každý žiť dôstojne a šťastne!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 6
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO