Nečas na Cypre, september 2019

Nečas na Cypre, september 2019

Silný lejak sa prehnal 15. septembra celým Cyprom. Obyvatelia ostrova sa ocitli v zložitých poveternostných podmienkach. Pod vodu sa dostali desiatky sídiel. Eparchiou Larnaka sa prehnalo silné tornádo.

Prvýkrát za dlhú dobu sa Larnakou prehnal aj dážď s krupobitím, hoci ľadovec je na ostrove veľmi zriedkavým javom. Len za niekoľko minút spadlo v meste 10 cm dažďa.

Pod vodou sa ocitli kaviarne a obchody, nachádzajúce sa v nižších miestach na prízemí. Niekoľko ciest bolo zablokovaných. Pozorované sú tiež výpadky elektriny.

Nemenej komplikovaná situácia je aj na trase Nikokleia – Agios Nikolaos v eparchii Pafos. Tam sa cesta stala nebezpečnou kvôli zosuvom.

Kataklizmy a voľba

Každý obyvateľ planéty dúfa, že kataklizma prejde pomimo, ale pritom počíta s pomocou v čase živelných pohrôm. Môže byť ktorýkoľvek človek presvedčený, že nezostane zoči voči nečasu osamotený? Odpoveď na túto otázku závisí od každého človeka na Zemi!

Je každý z nás pripravený s vďačnosťou prijať pomoc a sám ju poskytnúť? Vkladajúc každodenne pozornosť do tých či oných aspektov života, v každom okamihu volíme duchovné (tvorivé) alebo materiálne. Touto voľbou formujeme svoje hodnoty a žijeme nimi, a keď nastáva dôležité obdobie rozhodujúcej voľby – konáme tak, ako je pre nás prirodzené a obvyklé.

Keď volíme v každom okamihu života dobro, radosť, vzájomné pochopenie, vzájomnú pomoc, formujeme tým spoločnosť v ktorej sú duchovno-mravné hodnoty a zodpovednosť na prvom mieste. Ale veď práve o to sa snaží prevažná väčšina ľudí na planéte.

Podrobnejšie o tom, ako sa zachrániť, ako obnoviť Ľudskosť, ako prejsť všetkým spoločne sťa jedna rodina obdobím globálnej zmeny klímy, sledujte v relácii „ŠANCA NA HRANE“ na ALLATRA TV.

  
Hodnocení: 5 / 5 z 10
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO