Informačně-analytický portál
    

Odlomenie obrovskej ľadovej kryhy, január 2023

Odlomenie obrovskej ľadovej kryhy, január 2023

22. januára sa od šelfového Bruntovho ľadovca v Antarktíde odlomila obrovská ľadová kryha, s rozlohou 15-krát väčšou ako Paríž! Došlo k tomu 10 rokov po objavení rastúcej trhliny, nazvanej Priepasť-1. Britskí vedci, ktorí odlomenie kryhy spozorovali, nazvali príčinou tejto udalosti globálne otepľovanie.

Za koľko predali naše životy?

Niektorí vedci obhajujúci teóriu CO2 vyhlasujú, že údajne ľudská činnosť ohrieva vodu, ktorá vteká pod ľadovec a tam ho roztápa. Ale veď to je totálna absurdita! Čo môže viac zohriať hlboké vody pod ľadovcom – emisie CO2, ku ktorým dochádza tisíce kilometrov od ľadovca, alebo sopka, nachádzajúca sa priamo pod ním?

FAKTY:

✅  Od roku 1995 sa rýchlosť topenia ľadu v Antarktíde zvýšila o 65 %.

✅  Západná Antarktída je relatívne mladý kontinent s tenkou kôrou, pod ktorým sa nachádza obrovský magmatický kozub Mary Byrdovej, objavený seizmológmi z NASA.

✅  V západnej časti Antarktídy sa pod ľadom nachádza viac ako 140 sopiek.

✅  V Antarktíde sa najviac roztápajú dva ľadovce, nazývané aj ľadovce Súdneho dňa – ľadovec Pine Island a Thwaitesov ľadovec. Práve pod nimi sa nachádza zvýšené tepelné prúdenie, stúpajúce z hlbín Zeme.

✅  Vo Weddellovom mori pri brehoch Západnej Antarktídy sa voda v hĺbke 2 000 m zohrieva 5-krát rýchlejšie ako pri povrchu. 

✅ Oblasť v Bransfieldskom prielive je dnes seizmicky najaktívnejšia vo svete! V roku 2020 tu došlo k 85 000 zemetraseniam len za pol roka. Pre porovnanie: pred rokom 1995 sa na celej Zemi zaznamenávalo do 15 000 zemetrasení ročne.

Prečo sa magma v magmatických kozuboch začala správať tak divne? A čím to hrozí celému ľudstvu?

Viac informácií sa môžete dozvedieť, keď si pozriete medzinárodné online fórum Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení, kde bola prezentovaná páca skupiny vedcov z rôznych krajín, ktorí od roku 1996 vedú všestranné interdisciplinárne výskumy. Vedecká správa bola prednesená na platforme projektu Tvorivá spoločnosť.

Počet katakliziem stúpa každým rokom. Reálny problém, teda cyklickú zmenu klímy, skúmajú iba jednotlivci, hovoriaci pravdu. A pritom peniaze, minuté na mýtický boj s CO2, by stačili na vyriešenie mnohých ozajstných problémov.

Toto sú fakty, o ktorých dnes mnohí začali otvorene hovoriť. Problém však spočíva v tom, že potrebujeme nájsť niečo, čím by sme mohli vzdorovať klíme a prežiť ako ľudstvo. Naše vedomosti dnes nestačia na zastavenie tohto klimatického kerberosa, ale budeme ho musieť vziať na pevnú vôdzku, inak zdevastuje celý svet.

A dnes je ako nikdy predtým nutné ukončiť rozbroje a boj za záujmy individuálnych korporácií. Musíme sa spájať. Už všetci chápu, že spotrebiteľský formát je prežitkom a súčasné zriadenie je neudržateľné. Ani jeden z existujúcich formátov spoločnosti dnes nezodpovedá tomu, čo je potrebné. Okrem Tvorivej spoločnosti. V Tvorivej spoločnosti chcú žiť všetci, potvrdzujú to mnohoročné hlboké štúdie, vykonané našimi účastníkmi pomocou prieskumov a ankiet s miliónmi ľudí po celej zemeguli.

Všetci musia počuť pravdu o tom, čo sa deje s klímou a aj o tom, že naším jediným východiskom je Tvorivá spoločnosť. Potrebná je vaša pomoc, aby sa informácia o Tvorivej spoločnosti dostala ku každému obyvateľovi planéty. Sami to nezvládneme. Spoliehať sa na médiá nemá zmysel. Len samotní ľudia si môžu vzájomne povedať pravdu. A ty v tom môžeš pomôcť. Povedz o tom všetkým!

Stránka medzinárodného projektu TVORIVÁ SPOLOČNOSŤ: https://creativesociety.com/sk

Novinky a upozornenia o živom vysielaní v Telegrame: https://t.me/creativesociety_com   

Kanál Klimatická kríza v sieti Telegram: https://t.me/climate_crisis  

 

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO