Informačně-analytický portál
    

Rast sopečnej aktivity, január 2023

Rast sopečnej aktivity, január 2023

V roku 2023 je pozorovaný rast sopečnej aktivity, čo je príznakom zmien v útrobách Zeme. Ohrozuje to všetko živé na planéte!

17. januára sa vyliali prúdy lávy z krátera sopky Fuego v Guatemale.

V noci na 25. januára došlo k erupcii sopky Popocatepetl v Mexiku

V rovnaký deň začala soptiť aj sopka Nišinošima v Japonsku.

26. januára pracovníci japonskej pobrežnej stráže spozorovali zmenu farby morskej vody pri útesoch Bayonnaise, tvoriacich nad hladinu vyvýšený okraj podmorskej kaldery v súostroví Izu.

27. januára vychrlila sopka Smeru v Indonézii stĺp popola a dymu do výšky 500 metrov.

28. januára došlo k vyvrhnutiu popola aj na sopke Ebeko v Rusku. Stĺp popla stúpol do výšky 3 km.

29. januára bola na sopke Cotopaxi v Ekvádore zaregistrovaná vysoká hladina UV žiarenia. Nasledujúci deň došlo k zvýšeniu intenzity emisie popola, ktorý stúpol až do výšky 2,5 km nad kráterom. Obyvatelia mesta Latacunga boli varovaní pred spadom popola.

30. januára sa aktivizovala sopka Čikurački na kurilskom ostrove Paramušir v Rusku. Vychrlila popol do výšky 4 km. Pás popola sa roztiahol približne do 70 km vzdialenosti smerom na východ od sopky.

1. februára došlo k erupcii podmorskej sopky pri pobreží Vanuatu. Vrenie vody na hladine a únik popola do výšky asi 1 km boli pozorované východne od ostrova Epi.

Kvôli vedcom môžeme zahynúť

12. novembra 2022 na medzinárodnom online fóre Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení oznámil medzinárodný tím dobrovoľníkov pravdu o globálnych klimatických katastrofách a o budúcnosti ľudstva. Ukázané boli výsledky matematického modelu, podľa ktorého sa udalosti vyvíjajú dnes a budú sa vyvíjať aj v najbližšej budúcnosti. Podľa tohto modelu nebude naša planéta existovať dlhšie ako do roku 2036.

V 150-tich jazykoch bolo ľudstvo varované pred narastajúcou seizmickou a sopečnou aktivitou v oblasti Mariánskej priekopy. Presne tam je zemská kôra najtenšia a prerazenie magmy v tomto mieste vyvolá mimoriadne silný hydraulický ráz, ktorý zničí našu planétu – ak nič nepodnikneme.

Avšak ľudstvo neposlúchlo. Ba čo viac, rozliční vedci sa iba zasmiali nad týmito faktami a prognózami a pred širokým auditóriom povedali, že sa to nemôže stať a že nám nič nehrozí. Ale celkom nedávno došlo k strašným udalostiam, kvôli ktorým sme sa ako ľudstvo ocitli na hranici záhuby.

Zisti, aké máme východisko zo vzniknutej situácie na medzinárodnom online fóre Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení, ktoré sa uskutočnilo 12. novembra 2022 na platforme projektu Tvorivá spoločnosť so simultánnym prekladom do 150-tich jazykov: https://creativesociety.com/sk/global-crisis-our-survival-is-in-unity

 

Stránka medzinárodného projektu TVORIVÁ SPOLOČNOSŤ: https://creativesociety.com/sk

Novinky a upozornenia o živom vysielaní v Telegrame: https://t.me/creativesociety_com   

Kanál Klimatická kríza v sieti Telegram: https://t.me/climate_crisis  

 

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO