Informačně-analytický portál
    

Séria silných zemetrasení sa prehnala svetom, december 2019

Séria silných zemetrasení sa prehnala svetom, december 2019

Na konci decembra 2019 sa po zemeguli prehnala vlna silných zemetrasení.

25. decembra päť podzemných otrasov s magnitúdou od 5,6 do 6,3 otriaslo západným pobrežím Kanady, provinciou Britská Kolumbia. Hypocentrá ležali v hĺbke od 2 do 10 km. Epicentrá sa nachádzali približne 180 km od sídla Port Hardy a 511 km od Vancouveru.

Znepokojuje, že táto séria zemetrasení sa pre obyvateľov provincie stala druhou za sotva čo začatý týždeň. 23. decembra boli 163-167 km od sídla Port Hardy zaregistrované štyri silné seizmické udalosti s magnitúdou od 5,2 do 6,0. Ohniská boli tiež v hĺbke približne 10 km.

24. decembra bolo desať silných zemetrasení, ktorých magnitúda činila od 5,7 do 6,1, zaregistrovaných v Kolumbii. Podzemné otrasy pocítili obyvatelia mnohých oblastí štátu. Ohniská seizmických udalostí ležali v hĺbke od 10 do 80 km.

V ten istý deň otriasli dva silné podzemné otrasy Argentínu. Magnitúda seizmických udalostí bola 6,0-6,3. Ohniská sa nachádzali v hĺbke 550-559 km. Epicentrum ležalo 127 km od mesta Santiago del Estero.  

Kataklizmy. Dôležitosť zjednotenia

Keď hovoríme o zjednotení, zamýšľame sa, aké je to teraz dôležité? Všetci vidíme zmeny klímy. Avšak vedomie ľudí, ktorí sa nestretli s ničivými kataklizmami, často nechápe, prečo je tak životne dôležité zjednotiť sa teraz.

Odpoveď prichádza, keď si začíname uvedomovať, že zmeny klímy sú globálne, prebiehajú všade na našej planéte a týkajú sa každého človeka. Naša planéta je ako jediný organizmus a zmena klímy v jednom jeho bode sa rovnako prejavuje na celej planéte vcelku, aj keď to zatiaľ neevidujeme.  

Avšak ak sa zjednotíme, môžeme informovať jeden druhého, v ktoromkoľvek okamihu poskytnúť pomoc a podporu – veď sú to práve tieto ľudské vzťahy, ktoré dávajú istotu, že v období katakliziem nikto nezostane sám voči nešťastiu. Veď spoločne je ľahšie prežiť akúkoľvek kataklizmu. 

Voľba je na každom z nás!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 20
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO