Informačně-analytický portál
    

Búrka „Vibha“ vo Vietname, august 2019

Búrka „Vibha“ vo Vietname, august 2019

2. augusta 2019 tropická búrka „Vibha“ zasiahla severovýchodné oblasti Vietnamu. V provincii  Quảng Ninh vietor pováľal množstvo stromov.

Búrka bola sprevádzaná silným lejakom, čo viedlo k záplavám ako v provincii Quảng Ninh, tak aj v susedných oblastiach. Podľa informácií k 3. augustu bolo prúdmi vody poškodených 34 domov. V meste Hai Phòng spôsobili povodne škody aj na 36 000 ha poľnohospodárskych kultúr. 

Dažde tiež spôsobili zosuvy, ktoré doslova odrezali od vonkajšieho sveta niekoľko sídiel. 

Nasledujúci deň búrka zoslabla a premenila sa na tropickú depresiu. 

„Vibha“ sa stala siedmou búrkou, ktorá sa osopila tohto roku na pobrežie Vietnamu.  

Klíma. Konferencie odborníkov

Klíma sa prudko mení. S následkami týchto zmien sa stretávame každý deň. Zemetrasenia, záplavy, hurikány, tajfúny, anomálie počasia – všetky tieto úkazy pribúdajú. A pred ľudstvom stojí otázka: čo robiť, aby sa pripravilo na údery živlov?  

Na platforme MSH „ALLATRA“ prebiehajú medzinárodné konferencie za účasti odborníkov, venované zmenám klímy, informovaniu ľudí o skutočnej klimatickej situácii a tiež všeobecnému zjednoteniu pred tvárou globálnych klimatických zmien.

28. septembra 2019 sa uskutoční konferencia „Hra profesionálov. Klíma. Budúcnosť je teraz“. Pre prijatie účasti je potrebné zaregistrovať sa: https://allatra.tv/gp-climate/sk/ 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 11
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO