Informačně-analytický portál
    

Veľmi silné sucho v Mexiku, jún 2023

Veľmi silné sucho v Mexiku, jún 2023

Veľké sucho v Mexiku viedlo k výraznému splytčeniu nádrže na rieke Grijalva v štáte Chiapas. Spod vody sa objavil kostol zaplavený pri stavbe nádrže.

V niektorých regiónoch krajiny už týždeň neklesla teplota vzduchu pod +40° C. Sucho spôsobuje veľké škody poľnohospodárstvu. V dôsledku veľkej záťaže dochádza k núdzovým výpadkom prúdu. Ľudia ostávajú bez možnosti nejakým spôsobom schladiť horúci vzduch. Žiaľ, sú hlásené aj obete.

Na hrane

Dnes je ľudstvo na hrane. Každý, nech žije kdekoľvek, vidí, že klíma sa mení. A kým sa v niektorých oblastiach planéty situácia ešte nezhoršila, tak v iných mocne vyčíňajú živly. Matematický model postavený na výsledkoch 26-ročnej štúdie ukazuje, že to bude len horšie.

Stále však máme čas veci zvrátiť a zachrániť si život! Ak si tiež uvedomujete kritickosť situácie, pozrite si fórum „Globálna kríza. Východisko existuje“ a pridajte sa k dobrovoľníkom Tvorivej spoločnosti. Veď Tvorivá spoločnosť je dnes skutočne jedinou šancou, ako raz a navždy vyriešiť problém klímy.

Viac podrobností nájdete na oficiálnej stránke www.creativesociety.com/sk.

(Pozn. - z dôvodu reštrikčných pravidiel zo strany YouTube sa niektorým záujemcom video nemusí podariť zobraziť alebo prehrať. Ak sa tak stane, nájdete ho aj na alternatívnych kanáloch na platformách Odysee https://lnk.sk/ipb1 alebo Rumble https://lnk.sk/kwu7 ) 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 10
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO