Informačně-analytický portál
    

Najsilnejšie sucho za posledných 40 rokov v Keni, Etiópii a Somálsku

Najsilnejšie sucho za posledných 40 rokov v Keni, Etiópii a Somálsku

Milióny obyvateľov Kene, Etiópie a Somálska zažívajú najsilnejšie sucho za posledných 40 rokov. Situácia sa každým dňom zhoršuje.

Za posledné štyri roky prežíva Africký roh štvrté suché obdobie dažďov za sebou a zároveň najsilnejšie sucho od roku 1981.

Kvôli tomu, že na väčšine územia Kene spadlo menej ako 60 % priemerných zrážok, došlo k úhynu viac ako 3 miliónov kusov dobytka. Úrodnosť klesla na veľmi slabú úroveň. Rovnako sa prudko znížila kúpyschopnosť obyvateľstva. V dôsledku tohto všetkého vznikol kolosálny deficit potravín.

Postihnutých už bolo minimálne 15 miliónov ľudí v Keni, Etiópii i Somálsku a existujú silné obavy, že tento počet môže stúpnuť nad 20 miliónov. K dnešnému dňu už viac ako 7 200 000 ľudí zasiahol nedostatok jedla a pitnej vody. Je ťažké uveriť, že v 21. storočí, pri takých rozvinutých technológiách, trpí viac ako 5 700 000 detí chronickým hladom.  

Zjednotenie ľudí kvôli záchrane celého ľudstva

Každým dňom narastajúce kataklizmy zasahujú planétu i nás, jej obyvateľov, stále väčšou ničivou silou. Je očividné, že iba zjednotenie a konsolidácia síl všetkých obyvateľov Zeme sú schopné zachrániť celé ľudstvo.

Zjednocovanie už prebieha! Jeho výsledkom sa stalo Medzinárodné fórum „Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť“, ktoré sa uskutočnilo 7. mája 2022 a vysielané bolo na tisíckach platforiem, pričom bolo simultánne tlmočené do 100 jazykov sveta. V živom vysielaní mohli vedci, experti, očití svedkovia aj jednoducho neľahostajní ľudia priamo a otvorene vysloviť celú pravdu o kataklizmách prebiehajúcich na planéte.

A ty si pripravený počuť celú pravdu o tom, čo sa deje s našou planétou?

 

 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 14
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO