Informačně-analytický portál
    

Veľmi silné zemetrasenie v Afganistane, marec 2023

Veľmi silné zemetrasenie v Afganistane, marec 2023

21. marca otriasli krajiny Ázie silné podzemné otrasy. Magnitúda najsilnejších dosiahla 7,7. Epicentrum sa nachádzalo 48 km od mesta Ishkashim v Afganistane.

Seizmická udalosť spôsobila značné škody v susednom Pakistane, zničila domy i cesty. Zem popretínali obrovské trhliny. Žiaľ, došlo aj k obetiam a viac ako 100 ľudí muselo byť ošetrených v nemocnici. Informácie o postihnutých sa ešte upresňujú. Zemetrasenie tiež zapríčinilo zosuvy  v horských oblastiach, čím prerušilo cestnú premávku.

Toto zemetrasenie opäť ukázalo drzú manipuláciu s údajmi medzi oficiálnymi zdrojmi. Seizmické agentúry usporiadali preteky, kto viac zníži magnitúdu seizmickej udalosti. V médiách sa údaje líšia – od 6,5 po 7,8. Pre koho je výhodné držať ľudí za hlupákov a vystavovať ich riziku? Toto je možné iba v súčasnom spotrebiteľskom formáte, kde život nemá hodnotu, kde strach prísť o miesto alebo priznať bezmocnosť pred živlami vedú k záhube ľudí.

Stúpajúci počet i magnitúda zemetrasení od nás vyžadujú prijatie okamžitých opatrení. A je to v našich spoločných silách!

Podrobnejšie sa o tom, čo sa dnes deje s planétou a ako sa budú vyvíjať udalosti, môžete dozvedieť z medzinárodného fóra Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení.

Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO