Informačně-analytický portál
    

Veľké záplavy v USA, júl 2023

Veľké záplavy v USA, júl 2023

10. júla 2023 silný lejak v štátoch New York a Vermont v USA spôsobil veľké záplavy.

V štáte New York spadlo na niektorých miestach 228,6 mm zrážok. Guvernér štátu New York nazval toto číslo historickým. Domy a cesty boli zaplavené, mosty boli zničené. Najvážnejšia situácia sa vyvinula v údolí rieky Hudson, kde prívaly vody priniesli obrovské balvany, ktoré poškodili obytné budovy. Žiaľ, sú tam aj mŕtvi.

Veľké záplavy v USA, júl 2023
Veľké záplavy v USA, júl 2023
Veľké záplavy v USA, júl 2023
Veľké záplavy v USA, júl 2023

V niektorých častiach Vermontu napršalo až 20 cm zrážok, čo zmenilo ulice na rozbúrené rieky.

Klíma a budúcnosť

Klíma sa mení, každý deň dopadá na tie či oné oblasti planéty drvivými údermi živlov. V okamihu sa zrúti život, ktorý bol zavedený desaťročia. A zdá sa, že niet cesty von, pretože nás naučili myslieť si, že človek je pred silou živlov bezmocný.

Avšak 22. apríla 2023 na medzinárodnom fóre „Globálna kríza. Východisko existuje“ odznelo, ako je možné zachrániť životy ľudí na našej planéte a dokonca ju urobiť lepšou, ako je teraz. Výsledky dlhoročného výskumu príčin a dôsledkov zmeny klímy na Zemi, spoločná práca tisícok odborníkov a dobrovoľníkov, gigabajty najdôležitejších informácií.

Zisti, ako sa dostať z globálnej krízy a povedz o tom všetkým svojim priateľom a známym. Dnes naša spoločná budúcnosť závisí od každého.

(Pozn. - z dôvodu reštrikčných pravidiel zo strany YouTube sa niektorým záujemcom video nemusí podariť zobraziť alebo prehrať. Ak sa tak stane, nájdete ho aj na alternatívnych kanáloch na platformách Odysee https://lnk.sk/ipb1 alebo Rumble https://lnk.sk/kwu7 ) 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 9
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO