Silné dažde v Španielsku, september 2019

Silné dažde v Španielsku, september 2019

Územie juhovýchodného Španielska zasiahli 11. septembra výdatné zrážky, ktoré spôsobili záplavy. Podľa informácií odborníkov sú to najsilnejšie záplavy za posledných 100 rokov. Žiaľ, je aj niekoľko mŕtvych.

V Andalúzii, Murcii, Valencii a tiež na Baleárskych ostrovoch bol vyhlásený červený stupeň nebezpečenstva. Z dôvodu vyliatia riek prebieha na teritóriu Valencie evakuácia miestnych obyvateľov. 

Vo väčšine miest oblasti je zrušené vyučovanie v školách. Narušený je pohyb na autostrádach, železniciach i v prístavoch. Prúdy vody zmývali automobily z ciest. Tisíce objektov infraštruktúry je vyvedených z prevádzky. Pováľané sú stromy i stĺpy. Jeden z tunelov v meste Almería bol iba za niekoľko minút zatopený.

Ako sa chovať pri záplavách, pozrite tu.

Globálne kataklizmy

Prudko sa meniaca klíma stále častejšie prekvapuje svojimi anomálnymi prejavmi. Ľudia, ktorí sa ocitli zoči voči živlom, sa často strácajú, keď sú donútení spoliehať sa len na seba. Ale ak budeme pripravení podať pomocnú ruku, tak každý z nás sa bude môcť spoliehať na podporu v ťažkej chvíli. Len ak sa zjednotíme, dokážeme uchovať najvyššiu hodnotu na Zemi – naše životy. 

O kataklizmách v iných častiach planéty pozerajte podrobnejšie v relácii „Anomálne správanie hurikánu DORIAN. Bahamy: časť ostrova ZATOPENÁ. Predpovede už nefungujú?“:

  
Hodnocení: 5 / 5 z 13
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO