Informačně-analytický portál
    

Silné dažde v JAR, december 2019

Silné dažde v JAR, december 2019

Na území JAR pretrvávajú prívalové dažde. V meste Durban došlo bohužiaľ aj k úmrtiam. V severnej časti mesta viedol silný lejak k zrúteniu budov.

9. decembra sa prírodná pohroma osopila na provinciu KwaZulu-Natal. Evakuované boli stovky miestnych obyvateľov. Miestne rieky sa preplnili, čo spôsobilo lokálne povodne. Infraštruktúre boli spôsobené vážne škody a zatopené boli cesty pre automobily.

Miestnym obyvateľom sa neodporúča prechádzať cez mosty a nízko položené miesta, ktoré sú zaplavené. Do oblastí postihnutých živlom sú poslané záchranné tímy.

Globálna zmena klímy

V poslednej dobe je na Zemi zaznamenávaných stále viac živelných pohrôm rôzneho druhu. Hovorí to o tom, že planéta vstúpila do fázy globálnej zmeny klímy. Podľa údajov mnohých vedcov bude frekvencia a intenzita katakliziem iba narastať. Pričom tieto procesy prebiehajú za okolností nezávislých od ľudí.

Ľudstvo sa pred tvárou častejšie pribúdajúcich klimatických pohrôm musí neodkladne skonsolidovať na duchovno-mravnej osnove. Len spolu môžeme prejsť týmto neľahkým obdobím s minimálnymi následkami pre celú civilizáciu.

Podrobnejšie o zmene klímy na planéte sledujte v relácii „SMÄD a HLAD na planéte → Sucho: ČÍNA, NAMÍBIA, ČILE. Arktický vpád: USA. Benátky sa TOPIA“:

  
Hodnocení: 5 / 5 z 12
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO