Informačně-analytický portál
    

Silný ľadovec v austrálskom štáte Victoria, máj 2019

Silný ľadovec v austrálskom štáte Victoria, máj 2019

Presun studeného frontu austrálskym štátom Victoria od juhozápadu spôsobil anomálne zrážky. Nepozerajúc na varovanie pred lejakmi a ochladením, obyvatelia pobrežnej dediny boli ohromení zosypaným silným ľadovcom. Piesočné pláže mysu Paterson v Gippslande i celá dedina, nachádzajúca sa 150 km juhovýchodne od Melbournu, sa zmenili na snežné pole. Výška spadnutého ľadovca miestami dosahovala 10-15 cm.

V rovnakom čase sa v niektorých mestách na západ od Melbournu zasypalo 50 mm zrážok.

Klíma a spoločnosť

Do nedávnej doby sa nám zdalo, že sme sa my (ľudia) naučili zostrojovať predpovede počasia, využívať prírodné prejavy v prospech ľudí. Ale stále častejšie a častejšie z obrazoviek televízorov znejú slová: „anomálne, nečakané, katastrofa...“ Prečo sa tak deje? Mnohí vedci sveta hovoria o rýchlych klimatických zmenách v čase, kedy štatistika narastajúcich katakliziem neústupne potvrdzuje ich slová.

Čože my, obyčajní ľudia, môžeme urobiť dnes, aby u nás bolo zajtra? Môžeme sa spoliehať iba na seba, na svoju ľudskosť, vnímavosť, dobrotu a lásku! Môžeme sa zjednotiť a prejaviť svoje najlepšie vlastnosti, skrotiť egoizmus a svoje malé ja pre vybudovanie spoločnosti, v ktorej budú duchovno-mravné hodnoty na prvom mieste.

 

Každý človek, ktorý si želá zúčastniť sa jedného spoločného diela, môže napísať na elektronickú poštu: [email protected]

 

  
Hodnocení: 5 / 5 z 15
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO