Zrýchlenie prúdov Svetového oceánu, február 2020

Zrýchlenie prúdov Svetového oceánu, február 2020

Klíma sa mení na celej planéte s narastajúcou progresiou. Ďalším prejavom takýchto globálnych zmien je zvýšenie rýchlosti prúdov Svetového oceánu. Posledné výskumy ohromujú svojimi výsledkami – oceánske prúdy sa teraz pohybujú rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Okrem toho sa tento jav nepozoruje iba na povrchu, ale aj v hĺbkach do 2 000 m.

Svetový oceán bezprostredne ovplyvňuje počasie na celej našej planéte, preto bude zvýšenie rýchlosti jeho prúdov viesť ku globálnym dôsledkom. Napríklad to môže zosilniť prúdenie vetrov, čo už bolo zaregistrované 8. februára 2020 britskou leteckou spoločnosťou, kedy jeden z jej letov, konkrétne BA 112 z New Yorku do Londýna, priletel do miesta určenia za rekordné 4 hodiny a 56 minút, namiesto siedmich. Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať pozitívnym momentom, keďže boli ušetrené čas i zdroje, no nie je to tak, práve naopak – taká situácia je veľmi nebezpečná kvôli možnému rozbitiu lietadla vplyvom silného prúdenia vzduchu, v ktorom sa lietadlo pohybuje.

Globálna zmena klímy

Klíma sa mení a z obrazoviek stále častejšie znie znepokojenie tým, že k tomu dochádza veľmi prudko. Internet je zaplnený fotografiami a videami katakliziem. A za tým všetkým sú obyčajní ľudia, ktorí v jedinom okamihu prišli o strechu, jedlo, a niekedy aj o najcennejšie na Zemi – život.

V tomto období globálnej a rýchlej zmeny klímy práve od našich na prvý pohľad jednoduchých skutkov závisí budúcnosť celého ľudstva! Ešte je zvykom rozmýšľať, že sa to všetko akosi vyrieši, ktosi čosi urobí – ale to všetko je iba prekladaním zodpovednosti na iných. Uvedomenie si zodpovednosti za život poskytuje možnosť smelo sa pozrieť na to, čo sa deje s klímou a po spravení voľby začať konať.

Všetci sa musíme zjednocovať a konať už teraz. Všetci spolu môžeme dôstojne prejsť klimatické skúšky, keď spojíme naše znalosti a možnosti, čím môžeme zachovať to najcennejšie – Život každého z nás!

  
Hodnocení: 5 / 5 z 24
Zatím žádné komentáře...


ZPRÁVY


VIDEO